Zune HD

Spis treści

Na rynku multimedialnych gadżetów wciąż niepodzielnie króluje Apple z dwoma hitowymi produktami (iPhone i iPod Touch). Pierwszym graczem, który spróbował uszczknąć dla siebie kawałek rynkowego tortu był Microsoft ze swoim odtwarzaczem mediów Zune. Mimo że sztuka ta się nie udała, gigant z Redmond nie zamierza się poddawać i właśnie ujawnił garść informacji o potencjalnym zagrożeniu dla dominacji produktów Apple.

Zune HD nie będzie posiadał funkcji telefonu, to chyba największy zawód jaki zafundowano fanom poprzednika. Na szczęście dalej jest już tylko lepiej. Powierzchnia ekranu uległa znacznemu zwiększeniu – obraz będzie wyświetlany na matrycy o przekątnej 3,3 cala w rozdzielczości 480×272 pikseli. Urządzenie będzie wyposażone w port HDMI, dzięki czemu filmy będziemy mogli podziwiać na stacjonarnych telewizorach LCD (720p). Zune HD z powodzeniem będzie służyło również za odtwarzacz radia HD oraz oczywiście naszej ulubionej muzyki w formacie mp3.

Gdy tylko znajdziemy się w zasięgu bezprzewodowego internetu, bez problemu przewertujemy sieć za pomocą aplikacji bazowanej na przeglądarce Internet Explorer. Microsoft pomyślał również o możliwości kontaktowania się z przyjaciółmi poprzez usługę Zune Social, a także kupowaniu mediów online na Zune Marketplace. Zapowiedziano również zintegrowanie usługi społecznościowej z potężną platformą sieciową konsoli Xbox 360 – Xbox Live, liczącą ok. 17 milionów użytkowników.

Zune HD na amerykańskim rynku pojawi się jeszcze tej jesieni.

Zobacz również:

Magnum Marine 80

Moja najdroższa…

Śmierć i diamenty

Powiązane artykuły