Golf w pełnym rynsztunku, czyli słowo o wyposażeniu golfisty

wyposażenie golfisty

Spis treści

Golf to piękny sport. Nie byłby jednak możliwy (a przynajmniej nie w takim stopniu), gdyby osoba grająca w golfa była zupełnie nieprzygotowana do gry. Golfista potrzebuje nie tylko dobrych rękawic, butów i kijów czy plecaków, w których mógłby je przenosić. Może korzystać również z urządzeń elektronicznych umożliwiających badanie przeróżnych parametrów: od prędkości główki kija, aż po tempo swingu i szacowaną odległość, którą może pokonać uderzona piłeczka. To jednak nie wszystko.

Gdzie kupować akcesoria do gry w golfa?

Wiele sklepów oferuje szereg interesujących produktów pełniących funkcję akcesoriów do gry w golfa, ale to Decathlon ma niesamowicie bogatą ofertę, dzięki czemu wyposażenie golfisty będzie możliwe do skompletowania w jednym miejscu, w jednym sklepie. Przedmioty oferowane przez sklep wykonane są z materiałów wysokiej jakości, a ceny, które przyjdzie nam zapłacić za określone produkty, są proporcjonalne do jakości sprzętu.

Jakie więc wybrać dla siebie?

Podstawa i pewny chwyt, czyli buty i rękawice do golfa

Odpowiednio dobrana para butów to dla golfisty absolutna podstawa. Podczas wymachu ciało powinno obrócić się w określonym stopniu, ale stopy i nogi muszą zostać w tym samym miejscu. Dlaczego? Niestabilność stóp i nóg to mniejsza siła uderzenia, a co za tym idzie, mniejsza odległość, którą pokona uderzona kijem piłka golfowa. Pośliźnięcie się może zmarnować uderzenie w katastrofalny sposób. Możliwe jest też powstanie ryzyka kontuzji. Z tego powodu warto inwestować w dobre buty, których podeszwa umożliwia stabilną pozycję nawet w niesprzyjających warunkach (wilgotne podłoże).

Rękawice natomiast służą golfiście w pewnym chwytaniu kija. Odpowiednio wykonane uniemożliwiają jego przesunięcie się w dłoni podczas wykonywania uderzenia. Dobra rękawica będzie przewiewna i nie spowoduje nadmiernego pocenia się dłoni. Komfort golfisty zostaje zachowany, kij jest trzymany mocno i stabilnie, uderzenie jest przeprowadzone w sposób pewny: do tego służą rękawice do golfa. Warto przyglądać się ich wnętrzu, by sprawdzić, czy mikrofibra zapewnia odpowiednią jakość chwytu.

Mobilny GPS

Urządzeniem, które wspiera golfistę podczas treningów, są mobilne urządzenia GPS, które pozwalają na badanie takich parametrów jak:

  • prędkość główki kija i piłki;
  • tak zwany smash factor (prędkość piłki podzielona przez prędkość kija golfowego);
  • tempo swingu;
  • szacowana odległość.

Dzięki urządzeniu golfista będzie miał dostęp do wielu przydatnych podczas trenowania informacji. Na ich podstawie będzie mógł odpowiednio rozwijać swoje możliwości, by uzyskiwać lepsze wyniki i porównywać je z poprzednimi, by monitorować progres treningowy. Urządzenia takie posiadają, prócz wcześniej wymienionych, również wiele opcji dodatkowych, na przykład rozgrywanie partii wirtualnych z innymi użytkownikami urządzenia, by wymienić jedną z nich.

Podsumowanie

Akcesoria, które stanowią wyposażenie golfisty, są nieodłącznym elementem gry w golfa. Warto kupować solidny sprzęt i poprawiać swoje wyniki, osiągając coraz lepsze rezultaty i rozwijać umiejętności. Gra staje się wtedy przyjemnością, bez względu na to, czy jesteśmy zawodowcami, czy amatorami golfa!

Powiązane artykuły