Szczotka prostująca włosy – gadżet dla zapracowanych kobiet

Spis treści

Codzienne prostowanie włosów jest zabiegiem, który dość mocno obciąża ich strukturę. Nie da się ukryć, że prostowanie włosów jest zabiegiem czasochłonnym, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić. Poranna bieganina po mieszkaniu w poszukiwaniu stroju do pracy czy kluczyków do samochodu nie sprzyja długotrwałym zabiegom stylizacji włosów. Najnowsze modele prostownic co prawda szybko się nagrzewają, lecz sama czynność prostowania, szczególnie włosów o dużej objętości, jest czasochłonna. Stosunkowo niedawno pojawiła się alternatywa dla tradycyjnej prostownicy, czyli szczotka do prostowania włosów.

Jak działa szczotka do prostowania włosów?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj szczotki, który rozczesuje włosy przy jednoczesnym prostowaniu ich struktury. Podobnie jak tradycyjna prostownica, szczotkę do prostowania podpina się do źródła prądu. Najnowsze modele urządzeń wyposażone są w regulację temperatury, dzięki czemu możemy ochronić nasze włosy przed ich uszkodzeniem.

Zalety szczotki do prostowania włosów

Szczotka do prostowania włosów jest urządzeniem, który spełnia swoje zadanie w zdecydowanie bardziej subtelny i delikatny sposób. Prostują włosy prostownicą narażamy strukturę włosa na jego zniszczenie, co często prowadzi to ich łamliwości i przesuszenia.

Szczotka, dzięki równomiernemu rozłożeniu ząbków nie jest tak szkodliwa dla dobrej kondycji naszych włosów. W odróżnieniu od prostownicy, przeczesując włosy szczotką nie szkodzimy naszym włosom poprzez zaciskanie ich między gorącymi płytkami.

Można zauważyć kolosalną różnicę w nagrzaniu włosów po zastosowaniu prostownicy i szczotki prostującej. Po użyciu szczotki temperatura włosów nieznacznie się podnosi, dzięki czemu możemy być spokojne o ich strukturę.

Dużym plusem szczotki prostującej są jej zaokrąglone wypustki, za pomocą których można wykonać delikatny masaż głowy. Prostowanie włosów prostownicą nie zapewnia podobnych doznań.

Wady szczotki do prostowania włosów

Ze względu na to, że szczotka prostują włosy jest pozbawiona prostych płytek charakterystycznych dla prostownicy, włosy nie mają szansy być idealnie proste. Oczywiście widać kolosalną różnicę przed i po użyciu szczotki, jednak ich wygląd może nie zadowolić kobiet, które na co dzień lubią mieć włosy proste jak od linijki.

Szczotka prostująca włosy ma mniejszą moc niż prostownica, co może przyczyniać się do widocznej różnicy w efekcie końcowym. Użycie szczotki do prostowania włosów może nie być skuteczne w przypadku włosów mających tendencję do skręcania się i puszenia. Jeśli nasze włosy są naturalnie dość mocno pofalowane, lepszym rozwiązaniem będzie użycie tradycyjnej prostownicy.

Szczotka do prostowania włosów pozostawia je silnie naelektryzowane, co może być nieco uciążliwe. Prostownice również mogą przyczyniać się do takiego efektu, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Nowoczesne modele prostownic wyposażone są w funkcję jonizacji, która chroni strukturę włosów przed powstawaniem ładunków elektrycznych.

Jaką szczotkę do prostowania włosów wybrać?

Jedną z najbardziej cenionych marek produkujących urządzenia do stylizacji włosów jest firma Babyliss. Model Babyliss HSB101E to jeden z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Można również przejrzeć ofertę firmy Remington, która od wielu lat cieszy się uznaniem kobiet na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na szczotkę do prostowania włosów Remington CB7480, która wyposażona została w funkcję Keratin Protect.

Powiązane artykuły