Zegarek Classima Executives XL Calendar Watch

Spis treści

Baume & Mercier oferuje zegarek bazujący na mechanizmie Valjoux 7751. Jest to model Classima Executives XL Calendar Watch.

Zegarek prezentuje się dość klasycznie z odrobiną indywidualizmu. Tarcza czasomierza została ozdobiona atrakcyjnym wzorem giloszowym. Ramka ma średnicę 42 milimetrów.

Wydaje się, że zegarkowi brakuje rzymskich cyfr godzin, jednak uczyniłyby one zbyteczny bałagan na tarczy. Jak na ten typ zegarka przystało, cyfry te zamieniono na oznaczniki dni miesiąca. Czarne, smukłe wskazówki pokazują godziny – te oznaczono jedynie czarnymi, wąskimi kreseczkami.

Trzecia wskazówka została wykonana różowego złota. Służy ona do wskazywania daty. Ponadto zegarek posiada tarczę pokazującą fazy księżyca, która jest utrzymana w złotych barwach. Dodatkowo Classima Executives XL Calendar Watch wskazuje bieżący miesiąc oraz dzień tygodnia. Model jest wodoodporny do 30 metrów.

Szkiełko przykrywające tarczę, oraz drugie z tyłu zegarka wykonane jest z szafiru. To tylne pozwala obserwować automatyczny mechanizm czasomierza.

Powiązane artykuły