Zegarek Classico od Ulysse Nardin

Spis treści

Przesyt nie zawsze musi oznaczać luksus i elegancję. Z takiego wniosku wyszła marka Ulysse Nardin. Odrzucając nowoczesną agresywność wyglądu współczesnych czasomierzy stworzyła skromny i klasyczny model Classico.

Okrągła ramka ma 44 mm szerokości. Dostępna jest w wersji z różowego lub białego złota. Z kolei jeśli chodzi o tarczę, to możemy wybrać jej kolor spośród błękitu, czerni oraz srebra. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów.

W zegarku znajdziemy automatyczny mechanizm UN-815, który widać przez szafirowe szkiełko na części spodniej zegarka. Posiada on ponadto certyfikat COSC, który potwierdza autentyczność oraz precyzję wykonania zegarków.

Na tarczy, zamiast godziny trzeciej znajduje się małe kwadratowe okienko pokazujące datę. Jest ono subtelnie otoczone złotą ramką. Wskazówki mają szkieletową strukturę oraz są pokryte jasną substancją fluorescencyjną, dzięki czemu można odczytać godzinę w ciemności. Ten sam zabieg zastosowano na okrągłych indeksach.

Całość uzupełnia pasek z krokodylej skóry. Brązowy dla srebrnej tarczy, oraz czarny i niebieski dla pozostałych kolorów.

Czasomierze z serii Classico powinny być niedługo dostępne na rynku.

Powiązane artykuły