Window Phone

Spis treści

Ultracienki telefon, mikroskopijny pendrive o pojemności większej niż komputer stacjonarny, komputer w wannie… Czy projektanci mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć? Wydawać by się mogło, że ludzki umysł dotarł do granic swoich możliwości, a jednak w głowach projektantów stale rodzą się nowe pomysły. Jednym z nich jest Window Phone – telefon komórkowy na miarę XXI wieku.

Model ten z interaktywnym panelem dotykowym to cieniutka, transparentna plastikowa tafla przypominająca fragment szyby. Na czym polega niezwykłość egzemplarza? Otóż niezwykły jest sam telefon, ponieważ poza standardowymi funkcjami wyświetla również… pogodę. W słoneczne dni interfejs Window Phone’a jest przejrzysty, gdy pada śnieg telefon jest oszroniony, a w deszczowe dni „pokrywa się” kroplami deszczu.

window phone5 Window Phone

window phone6 Window Phone

Aby napisać wiadomość tekstową nie musimy używać tradycyjnej klawiatury, wystarczy bowiem jeden palec. Dmuchamy na wyświetlacz telefonu i, jak na zaparowanej szypie, rysujemy znaki. Tajemnicą pozostaje jednak, w jaki sposób producenci mogą ukryć wszelkie elektroniczne komponenty, by pozostały zupełnie niewidoczne gołym okiem. Pomysł ciekawy, dlatego pozostaje nam czekać, aż będzie dostępny na rynku.

Powiązane artykuły