Sony Ericsson Idou

Spis treści

Miniaturyzacja i łączenie wielu urządzeń w jedno najbardziej funkcjonalne właśnie przeżywają swój największy w dziejach rozkwit. Skoro możliwości technologiczne pozwalają, a użytkownicy chcą kupować, to producenci robią wszystko co w ich mocy, by zaspokoić żądania klientów. Idealnym przykładem są komórkowe. Kiedyś spełniały jedynie swoją prostą funkcję – połączenia głosowego, dziś – to wyrafinowane urządzenia zawierające w sobie aparaty cyfrowe, dyktafony, odtwarzacze muzyki i video, a nawet minikomputery.

Żeby móc nadążyć za konkurencją i ciągle zmieniającymi się trendami i stylami w modzie, producenci telefonów oferują modele o wielu kolorach, kształtach, a czasami indywidualnych wykończeniach. W wojnie o klienta liczy się spryt, nowe funkcjonalności oraz atrakcyjny wygląd telefonu komórkowego. Sony Ericsson, wokół którego krążyły ostatnio plotki o rozpadzie tego duetu, ma zamiar wystawić przed szereg stawki swojego faworyta. Nowy model komórki od SE to przede wszystkim ukłon w stronę amatorów fotografii. W końcu 12,1 megapikseli oraz lampy błyskowej typu Xenon nie powstydziłaby się żadna cyfrówka. A właśnie tyle zaoferuje nowy model telefonu komórkowego. Oprócz tego udogodnienia w aparacie znajdziemy również 3,5 calowy dotykowy ekran oraz system nawigacji GPS. Dziwne, że nie przygotowuje tostów…

Idou – bo o nim mowa, to pierwszy model z nowej serii „entertainment phones” ( rozrywki) od Sony Ericssona. Komórka jest przez producenta określana mianem “niekończącej się rozrywki”. Smartphone zapewnia słuchanie muzyki, odtwarzanie filmów, robienie i oglądanie zdjęć, gry oraz kompatybilność z serwisami społecznościowymi (facebook, myspace).

Cały ten technologiczny bastion będzie dowodzony przez specjalnie zaprojektowany system Sybmian Foundation. Oficjalny debiut w Europie  planowany jest na początku października bieżącego roku. W lutym firma nie mogła się powstrzymać od zaprezentowania swojego najnowszego dziecka, ale wtedy był on jeszcze w fazie produkcji. Obecnie możemy podziwiać filmy przygotowane przez producenta:
YouTube Preview Image
Więcej na: http://www.sonyericsson.com/idou/

Powiązane artykuły