Pies w raju

Spis treści

Wielu ludzi traktuje swoje jak domowników, funkcjonujących na niemal równych prawach z członkami rodziny. Modę na rozpieszczanie pupili zapoczątkowały Hollywoodzkie gwiazdy. Rynek szybko odpowiedział na zapotrzebowanie.

06 Pies w raju

Właściciel imponującego domu nie może trzymać swojego ukochanego pieska w pospolitej budzie. Zdecydowanie lepsza będzie taka imitująca posiadłość, bądź chińską świątynię. Włoski projektant Marco Morosini stworzył linię o wiele mówiącej nazwie Dog is a god, w której znaleźć można dużo ciekawych pomysłów na cztery kąty dla czworonoga. Najbardziej przyjazne dla zwierzęcia wydają się być wyłożone futerkiem domki w kształcie walizki, natomiast te ze szkła to raczej ozdoba wnętrza. Swojego przyjaciela można również ulokować w mini przyczepie kempingowej. Jeśli zwierzak i tak woli kanapę pana, to jest to znak, że należy sprawić mu własną. Coraz popularniejsze stają się posłania imitujące tradycyjne meble.

012 Pies w raju 032 Pies w raju

017 Pies w raju

Kiedy pies ma już gdzie mieszkać, należy zadbać o to by się dobrze prezentował. Tu najpopularniejszym rozwiązaniem jest nabycie stylowej obroży. Jeśli właściciel dysponuje sporą sumką, może się na przykład skusić na coś z Swarovski Fusion collection. Wszystkie produkty inspirowane stylem vintage są ręcznie wykonywane i wysadzane słynnymi kryształami. Na potrzeby absolutnych szaleńców odpowiada Harrods. Można tam kupić jedną z najbardziej luksusowych obroży świata, zaprojektowaną przez Stephena Webstera. Cudo wykonane jest z 24 karatowego złota i diamentów. Kosztuje jedynie 500,000 dolarów.

harrods ruff diamonds dog collar 250x152 Pies w raju vintage3 Pies w raju

Rozpieszczany pupil nie może też się byle czym żywić. Karma nie tylko powinna być zdrowa i jak najlepszej jakości, ale także dobrana do indywidualnych preferencji i humoru zwierzaka. Tutaj z pomocą właścicielom przyjdzie m.in. firma RedMoon custom food, w której można zamówić indywidualnie skomponowane jedzenie, przygotowane na podstawie najbardziej wyszukanych przepisów świata. Takie smakołyki najlepiej podawać w designerskiej misce, na przykład w porcelanowej od Burberry.

071126bi 250x149 Pies w raju

Należy mieć nadzieję, że właściciele tych wszystkich wspaniałych przedmiotów nie zapominają, że pupilowi do szczecią potrzebny jest też długi spacer i drapanie za uchem. Przede wszystkim zaś kontakt z człowiekiem, najlepiej własnym, nawet jeśli nie jest wykwalifikowanym psim psychoterapeutą, masażystą czy fryzjerem.

Linki: www.marcomorosini.com/projects/dog.php, www.petdesign.eu/pl/, pl.burberry.com/store/, www.redmoonpetfood.com/

Powiązane artykuły