Nowe aparaty od Samsunga

Spis treści

Znana na całym świecie firma Samsung wprowadza do swojej oferty kilka nowych modeli aparatów cyfrowych, których różnorodność sprosta wielu potrzebom klientów.

Jednymi z nowych pozycji w ofercie Samsunga są nowe aparaty z podwójnymi ekranami LCD. Do poprzednich modeli dodano PL150 oraz PL100. Posiadają one 12-megapikselowe matryce oraz po dwa ekrany LCD. Dzięki temu rozwiązaniu robienie zdjęć stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.0

Z przodu obudowy aparatu znajduje się 1,5-calowy ekran, który umożliwia wykonanie autoportretu, ale także filmu wideo. Urządzenie to nagrywa w rozdzielczości HD 720p z częstotliwością 30 klatek na sekundę.

Ciekawą opcją jest tryb zdjęć dzieci. Został on wzbogacony o animację na przednim ekranie oraz odtwarzanie melodii, co pozwoli przyciągnąć uwagę dziecka i wykonać tym samym idealne zdjęcie.

Aparaty PL150 i PL100 zostały wyposażone w funkcję Smile Shot – wykrywania uśmiechu. Wyzwala ona automatycznie migawkę, kiedy urządzenie wykryje uśmiech. Ponadto zastosowano funkcję Coupe Shot, która umożliwia wykonanie zdjęcia, kiedy osoby zbliżają do siebie twarze.

Aparaty te wyposażono w technologię podwójnej stabilizacji obrazu oraz stabilizacji cyfrowej, dzięki którym wykonamy nieporuszone zdjęcia. Tylne ekrany aparatów posiadają rozdzielczość 230K pikseli. Model PL150 posiada ekran 3-calowy, a PL100 – 2,7-calowy ekran LCD.

Kolejnymi nowościami od Samsunga są nowe modele z serii ES – ES70 oraz ES65. Aparaty wyposażono w czułe matryce o rozdzielczości odpowiednio 12.2 oraz 10.2 megapiksela. Posiadają one 5-krotny zoom optyczny oraz szerokątny obiektyw 27 mm. Tak jak w wyżej wymienionych modelach, te również posiadają stabilizację obrazu, co z pewnością spodoba się początkującym fotografom.

Oba modele pozwalają na nagrywanie filmów w rozdzielczości 640×480 z szybkością 30 klatek na sekundę. W urządzeniach tych zastosowano funkcję Smart Auto, która umożliwia wykonanie ostrych i dobrze oświetlonych zdjęć.

Ponadto zastosowano w tych aparatach opcję Perfect Portrait System. Ta technologia sprawi, że każde zrobione zdjęcie będzie pozbawione efektu czerwonych oczu, a opcja Beauty Shot dodatkowo pozbawi obraz niedoskonałości twarzy osoby fotografowanej.

Samsung proponuje także dwa aparaty cyfrowe z dotykowym ekranem AMOLED oraz łącznością bezprzewodową. Są to modele ST5500 oraz ST5000. Posiadają rozdzielczość 14,2 megapikseli oraz wyświetlacze o przekątnej 3.7 oraz 3.5 cala.

Tylna część aparatów została pochylona o kąt siedmiu stopni. Pozwoli to na wykonanie zdjęć przy pomocy samowyzwalacza bez konieczności umieszczania aparatu wysoko. Kąt nachylenia sprawia, że obiektyw zawsze uchwyci twarze osób pozujących do zdjęcia.

Interesującą opcją zastosowaną w modelach ST5500 i ST5000 jest łączność bezprzewodowa. Pozwoli to na dzielenie się z rodziną i znajomymi filmami i zdjęciami z podróży bez potrzeby podłączania się do komputera. Wysyłanie odbywa się przy pomocy łączności Bluetooth 2.0, Wi-Fi lub DLNA. Przy pomocy klawiatury wyświetlanej na ekranie dotykowym wybieramy email do osoby, która ma otrzymać zdjęcia i wysyłamy.

W urządzeniach tych zastosowano interfejs oparty o Inteligentne Gesty. Umożliwia to na przykład przeglądanie zdjęć poprzez ruchy palca w prawo lub w lewo. Nakreślenie palcem koła obraca zdjęcie, a znak X kasuje zdjęcie z biblioteki.

Inną opcją jest Smart Auto 2.0. Potrafi ona rozpoznać otoczenie, w jakim znajduje się osoba i automatycznie dostosowuje opcje, aby uzyskać jak najlepsze zdjęcie.

Na nowe aparaty Samsunga nie będziemy musieli długo czekać. Zaczną pojawiać się na rynku w lutym, marcu oraz kwietniu 2010 roku. Szczegółową specyfikację oraz więcej informacji o tych modelach znajdziemy na stronie internetowej Samsunga.

Powiązane artykuły