Najdroższy pendrive na świecie

Spis treści

Za 7,400 euro na straży Twoich danych w osobistym pendrive będzie stać grecka muza pamięci. To nie żart! W mitologii MNEMOSYNE to uosobienie pamięci, ale od dziś także nazwa najbardziej oryginalnego i zarazem najdroższego pendrive na świecie.

Projekt Toshi Satoji i Katsuya Masak ma w sobie coś z kostki Rubika. Mnemosyn składa się z 5 srebrnych sześcianów i jednej czarnej kostki, która jest prawdziwą 16 GB pamięcią flash USB. W zamyśle projektantów pendrive ma być także sprawdzianem zręczności i pamięci dla użytkowników, gdyż kostkę można złożyć tylko za pomocą specjalnej instrukcji. Jeśli przejdziemy ten test w nagrodę otrzymamy elegancką kostkę o wymiarach  72 mm x 72 mn x 72 mm, która  będzie pendrivem i niekonwencjonalną ozdobą w jednym.

ok1 Najdroższy pendrive na świecie

Mnemosyne może być idealnym prezentem dla wielbicieli niestandardowych, drogocennych gadżetów. Problem mogą mieć z nim jednak osoby praktycznie i niecierpliwe – aby dostać się do pamięci kostkę trzeba za każdym rozmontowywać. Projektanci odpierają jednak ten zarzut i wyjaśniają, że nie chcieli stworzyć tylko kształtu przedmiotu, ich celem było naszkicowanie ruchu

mnemosyne 002 Najdroższy pendrive na świecie

Ekskluzywna pamięć flash jest także odpowiedzią na zalewającą rynek produkcję masową. Projektanci zapewniają, ze otrzymamy unikatowy i jedyny w swoim rodzaju produkt. Każda kostka jest bowiem wykonana ręcznie, na specjalne zamówienie, dzięki temu każdy pendrive ma swój własny, niepowtarzalny kształt.

Powiązane artykuły