Na ostrzu noża

Spis treści

 

Wiele luksusowych przedmiotów powstało jako alternatywa dla szarej codzienności. Stąd pozłacane krzesła, bogato zdobione schody, a od niedawna także wymyślne przybory kuchenne. O ile zrozumiałym jest zamiłowanie do mieczy, szabel czy karabeli, o tyle zdobiony nóż kuchenny można już traktować jako fanaberię.

To nie pierwszy, tego typu, projekt, który wyszedł spod ręki Quintina Nela. Wcześniejsze wzory powstawały pod szyldem Nel&Hoffmann. W tej kolekcji można podziwiać liczne noże, koziki i widelce z rękojeściami wykończonymi masą perłową, kością słoniową czy zwierzęcymi rogami. Nesmuk to najnowsze dzieło. Klasyczny nóż wykończony srebrem wysokiej próby, w rękojeści umieszczono 8 diamentów. Ostrze pozostawiono nietknięte, a do wykonania użyto bardzo wytrzymałej stali węglowej.

Nesmuk to prawdopodobnie najdroższy nóż na świecie. Kosztuje 31,000 euro lub $39,600 i zdecydowanie nie powinno się nim kroić. Może być doskonałym prezentem dla dobrego kucharza kolekcjonującego akcesoria związane z jego pracą, ale dla pozostałych będzie to dość ekstrawagancki gadżet.

Powiązane artykuły