Mechanizm z duszą

Spis treści

Dokładnie 1 maja 1839 roku dwóch polskich imigrantów: biznesmen Antonii i zegarmistrz Franciszek Czapek połączyło swój kunszt by stworzyć w Genewie „, Czapek & Cie”. Tak rozpoczyna się historia jednej z najlepiej znanych szwajcarskich firm, słynących nie tylko z wyrobu luksusowych produktów, ale i z hołdowania wielopokoleniowym tradycjom.

patekphilippe 5980r 001 250x187 Mechanizm z duszą

W 1844 roku poznał francuskiego wytwórcę zegarków Adriena Philippe, który zaprezentował mu swoje pionierskie rozwiązania techniczne. Kiedy rok później Czapek postanowił zająć się działalnością na własny rachunek, firma zmieniła nazwę na & Cie, a w roku 1851 na „ Philippe & Cie. W 1932 roku nabyło ją dwóch braci Charles i Jean Stern, od tego czasu zakład pozostaje pod berłem tej rodziny. W 2009 roku prezesem został Thierry Stern, należący do już czwartego pokolenia. Właściciele kochają swoje rzemiosło tak bardzo, że w 2001 roku postanowili stworzyć muzeum Phillipe.

Petek należy do nielicznych firm, które same produkują wszystkie podzespoły. Komponenty są wykonane przy pomocy najwyższych technologii, wykańczane i dekorowane ręcznie. Wartość zegarków podnosi staranna i cierpliwa praca ludzkich rąk.

patekphilippe 5101r 250x187 Mechanizm z duszą

Serce i duszę czasomierzy stanowi mistrzowskie rzemiosło, przekazywane z ojca na syna i wieloletnie Genewskie tradycje. Produkcja każdego elementu pociąga za sobą fachową ekspertyzę i wymaga od 1′200 do 1′500 pojedynczych czynności. Opracowanie nowego modelu, począwszy od fazy projektów i badań, aż po ostatnie szlify zajmuje nawet trzy do pięciu lat!

Ambicję producentów stanowi stworzenie zegarka o doskonałej jakości i renomie, który jednocześnie stanowiłby ponadczasowe dzieło sztuki. Dlatego w przypadku każdego projektu ważne jest by połączyć klasykę z nowoczesnością.

patekphilippe 5098p 250x187 Mechanizm z duszą

Czasomierze firmy Philippe to rodzinna inwestycja, stworzona po to by przechodzić z ojca dla syna. Ich wartość wzrasta z każdym pokoleniem. To doskonały dodatek dla kogoś, kto posiada duże pieniądze, ale nie potrzebę by się nimi chwalić. Produkty Szwajcarów stanowią synonim klasy i dobrego gustu.

Źródło: www..com

Powiązane artykuły