Luksusowy, czyli niepraktyczny?

Spis treści

Byliśmy świadkami pojawienia się już wielu całkowicie niepotrzebnych akcesoriów, które swoją sławę zdobyły tylko i wyłącznie dzięki temu, że zaliczały się do grupy ‘luksusowych’. Wykonane z rzadkich materiałów, o nieszablonowym kształcie i po brzegi wysadzane diamentami i kryształami Swarovskiego. Zwykłe MP3, czy telefon komórkowy zmieniały się nie do poznania. Czy rzeczywiście ‘luksusowy’ znaczy ‘niepraktyczny’? Sprawdźmy…

iphone Luksusowy, czyli niepraktyczny?

Marka znana na całym świecie – Apple – właśnie wychodzi do swoich klientów z nową propozycją – jest nią iPhone wykonany z platyny. W przeciwieństwie do innych produktów z ‘wyższej półki’, ten zaskakuje skromnym, ubogim w ozdoby designem. Nie znajdziemy tutaj, złotej klawiatury, klawiszy z diamentów ani ostrych barw. Opisywany iPhone cechuje się za to stonowaną kolorystyką oraz standardowym kształtem. ? Są, ale nie rażą w oczy – miniaturowe brylanciki tworzą logo marki Apple. O tym, że produkt ten ciągle jest luksusowym przypominają nam 3 rzeczy: waga (platyna, mimo że rzadka i droga, swoje waży), cena (na wydanie prawie 40 000 $ za telefon, który w ciągu roku zostanie pobity przez co najmniej 3 inne super-modele mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie dobrze sytuowani ludzie) oraz marka (Apple mówi samo za siebie).

Dlatego też, odpowiedź na postawione wcześniej pytanie wydaje się być prosta – ‘Nie’. Produkty luksusowe mogą również być praktyczne i nie razić w oczy nadmiarem ozdób. iPhone od Apple to jeden z najlepszych dowodów.

Więcej na: http://www.apple.com/pl/

Zobacz również:

Odmieniając to, co zwyczjane

Sex on the beach…?

Superjacht – Ocean Esmerald

Powiązane artykuły