Kosze

Spis treści

Czy kosze na śmieci zawsze muszą przypominać swoją zawartość? Najwyższy czas skończyć z nudną, szablonową formą koszy i iść z duchem czasu. Jednym z nowoczesnych produktów jest kosz na śmieci zaprojektowany przez firmę Front. Skonstruowany w taki sposób, aby gromadził tyle odpadów ile zdołasz wrzucić. Czy to możliwe?

Owszem, jeśli tylko kosz potrafi automatycznie dostosować swoje rozmiary i kształt do swojej zawartości. Obudowa kosza wykonana została z giętkiej stali, podobnie jak pokrywa z wyciętym okrągłym otworem; całość pokryto białym proszkiem. Ten zabieg zastosowano w celach higienicznych. Wewnętrzna część wykonana została z czarnego tworzywa sztucznego – polipropylenu.

Kolejnym koszem nowej generacji jest Minus. Projekt, którego działanie polega na zamrażaniu odpadów organicznych. Proces zamrażania nie jest tu wymysłem projektanta, ale środkiem bezpieczeństwa. W koszu na śmieci przebiegają procesy gnilne, a wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów. Co więcej, w wyniku rozpadu pojawia się przykry zapach, ponieważ uwalniane są takie związki jak siarkowodór czy amoniak. Aby rozbroić tę biologiczna bombę w naszym domu, projektanci opatentowali wygodny sposób zamrażania odpadów.

Temperatura wewnątrz kosza ustawiana jest za pomocą panela zainstalowanego na korpusie kosza. Dodatkowo wmontowano antybakteryjne lampy UV, które eliminują wszystkie bakterie i zapobiegają ich powstawaniu. Przezroczyste wieko pozawala na sprawdzenie ilości zgromadzonych odpadów. Błękitny kolor lampy stworzy miłą atmosferę w pomieszczeniu. Na naszą szczególną uwagę zasługują wszystkie kosze na śmieci, które pozwalają na ekologiczną segregację odpadów.

Powiązane artykuły