Humidor – klucz do przyjemności palenia cygar

Spis treści

Jak sprawić by ulubione, drogie, markowe cygara smakowały z dnia na dzień coraz lepiej? Zainwestować w dobrej jakości humidor, czyli specjalistyczny pojemnik do przechowywania cygar i wyrobów tytoniowych.

David Cagan, menedżer dobrze prosperującej, zagranicznej strony internetowej www.BestCigarPrices.com opowiada o trudnej sztuce opiekowania się wyrafinowanymi cygarami. “Odpowiednie przechowywanie (cygar) ma ogromne znaczenie… Przecież nie zostawiłbyś swoich ciężko zarobionych pieniędzy na ulicy albo niezamkniętego samochodu na dzielnicy o złej sławie. Więc dlaczego miałbyś trzymać swoje cygara zwyczajnie na biurku?”

Oprócz tego jakże pouczającego wywodu, należy zwrócić uwagę, że trzymanie cygar poza humidorem sprawia, że mogą się one nierówno spalać, mogą na nich powstawać pęknięcia, zalążki pleśni czy małe dziurki. To może doszczętnie zrujnować całą przyjemność z palenia cygar. Poza tym jego smak będzie znacznie odbiegał, oczywiście na niekorzyść, od tego, który byśmy osiągnęli przy użyciu profesjonalnego pojemnika na cygara.

Idealna proporcja dla utrzymania kondycji cygar to 70/70, czyli wilgotność powietrza na poziomie 70% oraz temperatura w wysokości 70 stopni Fahrenheit`a, czyli 21,1 stopni Celsjusza. Spośród tych dwóch czynników, pierwszy jest bardziej istotny. Dlatego specjalistyczne pojemniki na cygara to nie tylko pudełka. Są to urządzenia składające się z trzech komponentów odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniej wilgotności – nawilżacza powietrza połączonego z wewnętrzną pokrywą, substancji utrzymującej wilgoć oraz wilgotnościomierza – zewnętrznego wskaźnika, który pozwala sprawdzać poziom wilgoci.

Dobry pojemnik to taki, który zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Musi on być doskonale spasowany, tak by nie powstały żadne niepożądane szczeliny, czy przerwy, które spowodowałyby niewłaściwą gospodarkę wilgoci. Jeśli pojemnik na cygara nie potrafi zapewnić takich warunków, to oznacza, że najwyższy czas wymienić go na lepszy model. W ten sposób cygaro nigdy nie będzie smakować niczym kiepskiej jakości tytoń.

Powiązane artykuły