Cyfrowa ramka eStarling

Spis treści

Już od swoich początków cyfrowe ramki na zdjęcia były czymś więcej niż przedmiotem do pokazywania obrazków. Ale firma eStarling postanowiła pójść jeszcze dalej, stwarzając nowe oblicze tego urządzenia.

802.11n Touchscreen Connected Frame – to pełna nazwa cyfrowej ramki firmy eStarling. Korzysta ona z sieci WiFi 802.11n, a jej przepustowość to 150 Mbit/s. Zasięg urządzenia to około 230 stóp, czyli ok. 70 metrów.

Ramka posiada 10.2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480. Ułatwi on obsługę ramki. Ponadto ekran można podzielić na kilka części, z których te mniejsze mogą pokazywać obecny stan pogody, datę i godzinę, lub podgląd zdjęcia, które zaraz zobaczymy na większej części ekranu.

Ciekawym rozwiązaniem jest system przesyłania plików. Oznacza to, że filmik nakręcony np. iPhonem można następnie przesłać do ramki, której użytkownik znajduje się tysiące kilometrów od nas. Jest to świetne rozwiązanie dla osób mieszkających zagranicą, które będą mogły zobaczyć filmik chwilę po tym, jak został nakręcony. Ale nie tylko – ramka może się okazać świetnym prezentem dla starszych osób z naszej rodziny, które mieszkają dalej, ponieważ zdalne przesyłanie zdjęć nie wymaga od nich żadnych skomplikowanych czynności – wystarczy oglądać.

Warto dodać, że można dzięki ramce oglądać zdjęcia z Facebooka, Picasy czy Flickr (więcej usług będzie dostępnych wkrótce), ponadto posiada wbudowanego klienta Twitter oraz ma własny adres Gmail, aby szybko i łatwo pozwolić każdemu na bezpośrednie wysyłanie zdjęć do ramki.

Ramka posiada 2 GB RAM oraz wejście na karty SD. Oprócz tego ma złącze RJ45 Ethernet. Dobrą wiadomością jest fakt, iż nie trzeba jej konfigurować z komputerem dzięki niezależnemu systemowi połączenia z Internetem. A zamontowana funkcja RTC pozwala ustawić automatyczne wyłączanie w celu oszczędzenia energii. Urządzenie waży około 1.09 kg.

Chociaż ramka nie zastąpi komputera, to i tak jej funkcje są zadziwiające. Warto wziąć ją pod uwagę przy wybieraniu gwiazdkowych prezentów. Cena tego urządzenia to 249,99 dolarów.

Powiązane artykuły