CHRONOSWISS Pacific jedną z gwiazd BaselWorld 2011

Spis treści

Manufaktura  Chronoswiss  podczas tegorocznego  BaselWorld zaprezentuje nową linię w swoim zegarkowym życiorysie – “Pacifik”. Kolekcja jest typowo casualowo-sportowa, w jej skład wchodzą modele chronografu oraz automatyczne. Pomimo że prezentowana kolekcja Pacifik będzie się zdawać mogło, nową rodziną zegarków, w ofercie tej szwajcarsko-niemieckiej manufaktury, to modele o tej był już wytwarzane przez tą firmę na początku lat 90 tych. Nowe modele, mają nawiązywać nazwą do jednego z Oceanów. Wszystkie modele kolekcji, posiadają koperty o średnicy odpowiednio 40 albo 42,6 mm., wykonane zostaną ze szlachetnej stali. dzięki wykończeniu oraz detalom takim jak wkręcane teleskopy czy wypukłe szafirowe szkło mają nadać charakterystyczną stylistykę dla tej marki, lecz na pierwszy rzut oka widać, że ciężko połączyć zegarki Pacifik z dość klasyczną charakterystyką innych dzieł tej manufaktury.

chronoswisspacific2 573x781 183x250 CHRONOSWISS Pacific jedną z gwiazd  BaselWorld 2011

Wersja podstawowa posiada trzy wskazówki, a na rynku będzie dostępna w dwóch odmianach rozmiarowych. Przedrostek Grant będzie posiadał model większy. Automatyczny kaliber ETA 2892-A2 z płaską sprężyną Nivarox oraz glucydurowym kołem balansowym, został zamknięty w zgrabnej kopercie stalowej. Dobrze znany mechanizm posiada 42-godzinną rezerwę chłodu oraz pracuje z częstotliwością 4Hz. oprócz centralnego wskazania czasu, posiada także ładnie dopasowany do koncepcji datownik. Tarcza została dostępna będzie w dwóch kolorach : czarnym oraz w zależności od modelu białym i brązowym, we wszystkich wersja tarcza ozdobiona jest szafirami. posiada typowo sportowy, idealnie zbalansowany charakter został odzwierciedlony przez nakładane duże indeksy, oraz zupełnie nowe wskazówki, które są wypełnione SuperLuminową. Model Pacifik Chronograph posiada jeszcze bardziej sportowy charakter od prezentowanego modelu powyżej, w stalowej kopercie została zamknięta czarna tarcza ze srebrnymi totalizatorami chronograu i nakładanymi indeksami., wszystko uzupełnia się kontrastując z jaskrawo-zielonymi wskazówkami. Jaskrawa zieleń, została zastosowana również w elementach przycisków stopera i przeszyciu, czarnego wykonanego ze skóry paska. Model ten jest napędzany przez mechanizm znany na świecie, którym jest ETA Valjoux 7750. Kaliber posiada 48 godzin rezerwy chodu, oraz stoper potrafiący mierzyć czas aż do 12 godzin i datownik z dniem tygodnia oraz miesiąca.

chronoswisspacific3 573x382 250x166 CHRONOSWISS Pacific jedną z gwiazd  BaselWorld 2011

Obydwa prezentowane czasomierze wyposażone będą w transparentne dekle ze szkła szafirowego. Dodatkowo mechanizmy zostaną ozdobione pasami genewskimi, szkieletowym wahnikiem z logo Chronoswiss czy polerowanymi elementami. Wszystkie modele będą dostępne do wyboru na stalowej bransolecie lub skórzanym pasku. Myślę że nowa kolekcja zaciekawi tych wszystkich którzy poszukują zegarka na co dzień , ze sportowym akcentem, w znacznie bardziej dostępnej cenie.

Powiązane artykuły