Audiobook – książka na mp3

Spis treści

, czas urlopów, podróży i spotkań z przyjaciółmi. Można też spędzić czas na czytaniu książek, a może nie do końca na czytaniu. Ostatnio hitem stały się audiobooki, czyli książki na płytach, czytane przez lektorów. Nie zajmują tyle miejsca, nie są ciężkie, więc można zabrać je ze sobą na i słuchać. Na plaży, w podróży czy w każdej wolnej chwili.

To świetna propozycja dla miłośników książek, którzy nie chcą rozstawać się ze swoja pasją nawet w . Może to też być rozwiązanie, dla tych, którzy nie lubią czytać, a chcą być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że audiobooki są przeznaczone głównie dla leniwych uczniów, którym, mówiąc wprost, nie chce czytać się książek. Dzisiaj, biorąc pod uwagę wzrastające tempo życia, jest to propozycja dla wszystkich. Audiobooka można zabrać ze sobą wszędzie, nie tylko na urlop. Słuchanie książek to dla wielu kierowców sposób na uniknięcie stresu i zdenerwowania powodowanego przez korki, w których co dzień muszą spędzać kilkadziesiąt minut. Także na spacerze z psem, albo wieczorem po ciężkim dniu można zrelaksować się słuchając dobrej powieści czytanej przez jednego z polskich aktorów, którzy coraz chętniej podejmują się tego wyzwania i nagrywają książki.

31 Audiobook książka na mp3

Do niedawna było to zajęcie zarezerwowane dla lektorów czytających filmy. Wydawcy audiobooków zauważyli jednak rosnące zainteresowanie tą formą „czytania” i do nagrywania angażują najpopularniejszych aktorów. Marek Kondrat, Jerzy Stuhr czy Krzysztof Majchrzak to tylko niektóre nazwiska lektorów audiobooków. Od interpretacji zależy bowiem bardzo wiele i nawet bardzo dobra książka źle przeczytana nie będzie atrakcyjna dla klienta. Stąd też mistrzowie sztuki aktorskiej w branży książek mówionych. Oferta wydawców jest coraz szersza. Na mp3 można kupić już nie tylko lektury szkolne, ale także klasykę fantastyki, kryminały oraz powieści historyczne. Wszystko, na co akurat czytelnik ma ochotę. Pasjonaci papierowych książek uważają jednak, że audiobooki nie zastąpią całego rytuału czytania i szelestu przewracanych kartek.

Nowoczesne technologie sięgają także do tak tradycyjnego sposobu spędzania czasu jak czytanie książek. I tak jak we wszystkim, zależy tylko od decyzji czytelników jaką formę wybiorą.

Źródło: sxc.hu

Powiązane artykuły