Apple iPod Touch w niższej cenie?

Spis treści

Wojna pomiędzy dwoma koncernami – gigantami wychodzi na dobre dla odbiorców prywatnych. Tym razem mowa oczywiście o potyczce w świecie przenośnych odtwarzaczy. Głównymi jej uczestnikami jest koncern Microsoft wraz ze swoim flagowym produktem Zune HD oraz lider dotychczasowego wyścigu – iPod Touch. Odpowiedzią na cios giganta z Redmont ma być obniżenie ceny odtwarzaczy Apple.

I tak możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa domniemywać, że za iPod Touch z 16GB pamięci własnej zapłacić trzeba będzie około 200 dolarów, podczas gdy wersja z dwa razy większą pojemnością ma kosztować około 300 dolarów. To pozwala sądzić, że nowej generacji wersja 64GB (której produkcja nie została jeszcze potwierdzona przez Apple), powinna kosztować około 400 dolarów.

Jeśli “nadgryzione jabłko” zdecyduje się na obniżenie ceny, to Microsoft stanie pod ścianą. Zune HD to co prawda świetny odtwarzacz, jednak, gdy oba znajdą się na podobnym pułapie cenowym, wtedy iPod wygrywa rywalizację o klienta. Te niepotwierdzone jeszcze plotki i domysły zostaną rozwiane wraz z połową września, kiedy to Zune HD trafi do sprzedaży, a Apple wypuści iPod Touch w wersji z aparatem cyfrowym.

Powiązane artykuły