7 najlepszych gadżetów na lato 2010

Spis treści

Wakacje wystartowały, a producenci luksusowych przedmiotów rozpoczęli promocję najciekawszych propozycji. Przed zamiarem skorzystania z letnich promieni słońca i chwili odpoczynku warto zainwestować w kilka nowinek, które mają nam uprzyjemnić wypoczywanie. Wśród szerokiej oferty znajdziemy praktyczne i służące do zabawy dla dzieci. Gratka dla miłośników nowinek technologicznych. Nie musisz rozstawać się z „cywilizacją” nawet podczas urlopu. Oto 7 najlepszych gadżetów.

Masz dzieci i czujesz się zmęczony ciągłym bieganiem za piłką? Subbuteo Giant Inflatable Pitch to coś dla Ciebie. Po napompowaniu przekształca się w duże boisko do gry w piłkę nożną. Osiąga wymiary 7 metrów długości na 4 szerokości. Twoje dzieci z pewnością będą zachwycone taką formą rozrywki, a Ty będziesz mógł odpocząć. Chociaż z drugiej strony – „duzi chłopcy” na pewno nie będą mogli odmówić sobie przyjemności zorganizowania mini mundialu 2010. Koszt 900 złotych. Do kupienia tutaj.

Jeśli dużo podróżujesz to Muji Travel Adaptor z pewnością okaże się Twoim przyjacielem. Nawet gdy wybierasz się w podróż dookoła świata ta wtyczka pozwoli Ci naładować prawie każde elektryczne muji travel adpater 250x191 7 najlepszych gadżetów na lato 2010urządzenie. Jest kompatybilne z gniazdami wtykowymi z ponad 150 różnych państw. Wtyczka, która łączy się m.in. z suszarką do włosów lub ładowarką do telefonu komórkowego jest zgodna ze standardami wtyczek z Wielkiej Brytanii, Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii. Niewielkie gabaryty pozwalają schować ją w każdej torbie podróżnej. Jeśli kupisz ją za granicą, będziesz mógł dalej jej używać po powrocie do kraju. To urządzenie łatwe w użyciu. Wystarczy wysunąć odpowiednią dla kraju konfigurację punktów. Cena około 50 złotych.

Plaża, morze i przemoczone rzeczy osobiste. AquaPac daje Ci pewność, że Twoje pozostaną w nienaruszonym stanie. Łatwość obsługi AquaPac oraz niezawodność są atrybutami ułatwiającymi eksploatację telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i kamer oraz urządzeń nawigacyjnych, laptopów. Producent sugeruje mnóstwo sposobów wykorzystania tej torby – od przechowywania rzeczy w suchym miejscu podczas podróży aż po użycie jako poręczą torebkę na drobiazgi podczas koncertów. Równie skutecznie zabezpieczają dokumenty, piloty kluczyków samochodowych, mapy oraz lekarstwa i środki opatrunkowe podczas działań w ekstremalnym otoczeniu i trudnych warunkach atmosferycznych. Cena zależy od wielkości torebki. Dolna granica to 99 złotych.

flip ultra hd 249x257 242x250 7 najlepszych gadżetów na lato 2010Spędzając czas w odległych krajach, chcemy uwiecznić niezapomniane chwile i piękne krajobrazy. Z pomocą przychodzi nam kamera cyfrowa Flip Ultra HD. Posiada 8GB wewnętrznej pamięci do wykorzystania. Ten sprzęt umożliwia kręcenie filmów w jakości High Definition. Jest niewielki, lekki i poręczny. Nie potrzeba żadnych kabli, gdyż filmy przesyła się za pomocą wysuwanego wyjścia USB. Ponadto posiada wyjście mini-HDMI, służące do odtwarzania filmów na telewizorze. Kamera jest ergonomiczna, aparat posiada mikrofon. Dwucalowa matryca i dwukrotne zbliżenie cyfrowe pozwalają na komfortowe nagrywanie filmów. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, a prosty interfejs umożliwia zabawę w reżysera nawet najmłodszym wczasowiczom. Cena – 360 złotych.

Mio Navman Spirit TV przyda się podczas podróży w nieznane. Ta profesjonalna nawigacja  wyposażona jest w odbiornik telewizji cyfrowej DVB-T. Posiada 7-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Dodatkowo ma głośnik mono i wyjście słuchawkowe 2,5 mm. Dzięki inteligentnemu systemowi i algorytmom wyznaczania tras, ominiesz niedostępne drogi, tunele i mosty. Zamontowane złącze USB odbiornika umożliwia przesyłanie muzyki i filmów, które potem mogą być odtwarzane. Cena około 2 000 złotych.

Pojemna walizka przyda się w czasie wakacyjnych wojaży. Zwłaszcza, że proponowana LiveLuggage Suitcase ma objętość 100 litrów. Zestaw technologii silnikowych wbudowany w koła pomaga przy przemierzaniu krawężników. Na górze zamontowany jest dodatkowo układ pamięciowy, który w przypadku zgubienia bagażu powie Ci, gdzie go szukać. Dzięki Wyszukiwarce Live ™ ID, unikatowy identyfikator pozwoli Ci zlokalizować walizkę w przypadku straty. Wymiary to 800 x 500 x 340 mm. Jest świetnym przykładem połączenia technologii i mody. Dolna granica cenowa 1 000 złotych. Do kupienia tutaj.

cool er e book reader 250x2851 219x250 7 najlepszych gadżetów na lato 2010Osobom, które lubią czytać podczas podróży albo odpoczywać z książką w ręku czytnik książek elektronicznych Cool-er przypadnie do gustu. Możesz go zabrać w dowolne miejsce. Jest lekki, niewielki i elegancki. Pomieści do 8000 stron Twojej ulubionej lektury. Oprogramowanie pozwala na zmianę wielkości tekstu na taką, która najbardziej Ci odpowiada. W razie potrzeby naładujesz baterię w ciągu pięciu minut. Kolorowe obudowy nie zastąpią jednak monochromatycznego ekranu. Panel kontrolny znajduje się po prawej stronie poniżej ekranu. Koszt to około 800 złotych. Zakupów możesz dokonać tutaj.

Wystarczy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze sprzęty, aby urlop był udany. Jeśli nie wyobrażasz sobie spędzenia wakacji w głuchej puszczy bez dostępu do mediów postaraj się o ten bezprzewodowy ekwipunek. Nie pożałujesz! Dobry gadżet to nie taki, który kosztuje krocie, ale taki, który przyda się w każdej sytuacji.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły