Deska Whip F-117 od Cheetah Ultra Sports

Deska Whip F-117 od Cheetah Ultra Sports

Spis treści

Tylko jedna rzecz może przyjść do głowy po przeczytaniu tytułu. Jest nią amerykański, niewidzialny dla radarów bombowiec Lockheed F-117 Nighthawk. Nie samolot jest jednak przedmiotem naszego zainteresowania, a dość niezwykła deska snowboardowa zaprojektowana przez nieznaną nikomu firmę Cheetah Ultra Sports.

Deska Whip F-117 od Cheetah Ultra SportsWhip F-117 została stworzona, by uczynić białe szaleństwo jeszcze bardziej szalonym. Ma być szybsza, lżejsza, pozwoli wyżej skakać i skręcać ciaśniej niż dostępna na rynku konkurencja. Wszystko to m.in. dzięki ograniczeniu powierzchni stykającej się ze śniegiem i odpowiedniemu profilowi. Snowboard będzie kompatybilny z niemal wszystkimi dostępnymi wiązaniami, to spora zaleta. Jest również wada, deska nie będzie nadawała się do jazdy po świeżym, miękkim śniegu. CUS zapowiada, że będzie to sprzęt dobry zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących snowboardzistów, choć akurat co do ostatniego można mieć wątpliwości. Z pewnością nie będzie dobrym zakupem dla ludzi niechcących zwracać na siebie uwagi. Ciekawostką są inspiracje twórców: twórczość Leonarda Da Vinci, uniwersum Batmana, Lamborghini Reventon oraz oczywiście tytułowy samolot. Patrząc na zdjęcia, trudno zaprzeczyć.

Deska Whip F-117 od Cheetah Ultra SportsDeska Whip F-117 zostanie wyprodukowana w raptem kilkudziesięciu egzemplarzach.  Cena – 1899 dolarów.

Powiązane artykuły