Gdzie zakupić wyposażenie do szkolnego laboratorium przyszłości?

Spis treści

Laboratoria przyszłości to program rządowy umożliwiający wyposażenie szkoły w nowoczesne sprzęty. Gdzie można je zakupić?

W ramach programu laboratoria przyszłości wyposażenie podstawowe oraz dodatkowe pozwala uczniom na zdobywanie nowych kompetencji, wiedzy i umiejętności w nowoczesnych dziedzinach – informatyce, automatyce, inżynierii.

Na czym polega program laboratorium przyszłości?

Program laboratorium przyszłości jest przeznaczony dla szkół, które chcą zakupić nowoczesne wyposażenie dla uczniów, by wspomagać ich naukę. Umożliwia on uzyskanie 100% dopłaty do zakupu różnych typów wyposażenia wskazanego w katalogu.

Szkoły przystępujące do programu laboratorium przyszłości mogą skorzystać z wyposażenia pomocnego w rozwijaniu u uczniów różnych zdolności, między innymi związanych z programowaniem, budową robotów, tworzeniem zautomatyzowanych systemów, nagrywaniem materiałów wideo i audio. Można również uzyskać dofinansowanie na zakup stanowisk, między innymi krzeseł, stołów zajęciowych.

Jakie wyposażenie można kupić w do laboratorium przyszłości w szkole?

W ramach programu możliwe jest zakupienie różnego rodzaju wyposażenia, które znajduje się w katalogu opracowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wyposażenie to dzielone jest na dwie główne kategorie, czyli na wchodzące w skład pracowni jak laboratoria przyszłości wyposażenie podstawowe oraz wyposażenie dodatkowe.

Do wyposażenia zaliczane są między innymi:

  • Drukarki 3D,

  • Mikrokontrolery,

  • Stacje lutownicze,

  • Sprzęt do prezentacji – kamery, oświetlenie, rekordery, mikrofony,

  • Akcesoria do powyższego wyposażenia,

  • Meble do wyposażenia stanowisk.

Dokładne informacje związane z wyposażeniem wchodzącym w skład laboratoriów przyszłości można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wyposażenie do laboratorium przyszłości – gdzie je zamówić?

Przeznaczone do programu laboratoria przyszłości wyposażenie podstawowe i dodatkowe jest obecnie oferowane przez wiele sklepów zaopatrujących placówki edukacyjne w różnego rodzaju sprzętu, materiały pomocnicze, akcesoria.

Sprzedający oferują również gotowe zestawy zawierające specjalne wyposażenie przeznaczone do stworzenia stanowisk – zawierają one wszystko, co potrzebne jest do ich przygotowania i spełniają one wymogi Ministerstwa, dlatego też można uzyskać na nie dofinansowanie.

Z dostępnymi zestawami wyposażenia podstawowego i wyposażeniem dodatkowym przeznaczonym do stworzenia laboratorium przyszłości można zapoznać się na stronach internetowych sprzedających.

Powiązane artykuły