Vertu Ascent Ferrari GT: Klasa i marka

Vertu Ascent Ferrari GT

Spis treści

Znana wszystkim dobrze brytyjska marka Vertu (kolejna obok Acera i Olympusa firma wykorzystująca logo Ferrari), która jest znana z produkcji telefonów dla dość majętnych odbiorców (cena ma się wahać od 3500 funtów w wersji podstawowej do aż 55000 funtów!! ozdobionej diamentami) zaprezentowała swoje najmłodsze dziecko. Projekt telefonu został zainspirowany na wzór silnika Ferrari 458 którego cechą szczególną jest 8 cylindrów (w telefonie zostały umieszczone po bokach).

Precyzja jaką włożona została w stworzenie tego niecodziennego gadżetu (jak i wielu poprzednich modeli) spowodowała że firma Vertu odniosła prestiż i stała się głównym graczem produkującym tego typu asortyment gdzie wspomnieć należy, że w momencie pojawienia się pierwszych modeli na rynku stawiano jej projekt na straconej pozycji. Jednak Vertu stał się dla Nokii tym czym diament na pierścionku który nosi kobieta.

Zaprezentowany w styczniu tego roku model cechuje dość agresywny styl czerpany z opisu jazdy samochodu marki Ferrari, całość obudowy została wykonana z tytanu a informacje donoszą ze ręcznie wykonane skórzane obszycia są wykonane z tego samego typu skóry jaki jest wykorzystywany do obszywania foteli włoskich aut, blasku dodaje także duże i wyraziste logo firmy oraz ”grill” znajdujący się na pokrywie baterii (logo firmy Ferrari jest wszechobecne na każdym boku telefonu a ich styl ma upodabniać do bloku silnika). Znajdujący się w nim 2-calowy wyświetlacz QVGA z 16 mln kolorów został stworzony z ultra odpornego szkła krystalicznego inaczej zwanego syntetycznym szafirem który w zastosowaniu jest praktycznie nie do zarysowania.Prezentowany model jest niewielkich rozmiarów 118×45×18 mm a jego waga to 187 g, mimo to jest cięższy od większości oferowanych na rynku smartfonów. Oprócz tego posiada aparat 5 Mpx z wbudowaną lampą błyskowa LED i możliwością nagrywania wideo. Zamontowano wysokiej jakości podwójny zestaw głośnomówiący który ma odpowiadać za jakość rozmów.

Telefon oparty jest na oprogramowaniu firny Nokia (Symbian OS) ze zmodyfikowanym interfejsem i ogromną ilością dodatkowych aplikacji w nim zainstalowanych (wymienić można zabezpieczenie Vertu Fortress). Nie należy zapomnieć również o czterozakresowej komunikacji WCDMA i GSM, oraz to że udostępniono nam komplet map w nawigacji A-GPS. Posiada także funkcje GSM quad 3G, bluetooth, mini USB oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe firma Vertu idzie za swoim stylem produkcji (pamiętamy model wzorowany na Ferrari 612 Scaglietti który na 60 lecie firmy Ferrari został wydany w ilości 60 sztuk) tym razem na rynek ma zostać wydanych 2011 sztuk tego unikalnego modelu. A więc panowie jeśli już posiadacie stylowy samochód, piękny dom, markowy garnitur, cudowną rodzinę może to jest odpowiednia pora aby sprawić sobie tego typu cudny majstersztyk wykonany bądź co bądź dla nie byle kogo a dla “Ferrari” króla wśród samochodów.

via www.vertu.com

Powiązane artykuły