Vacheron Constantin Patrimony: Dwie nowe perełki – część 1

Vacheron Constantin Patrimony

Spis treści

Tym razem na celownik zostały wzięte dwa modele z  kolekcji Patrimony manufaktury Vacheron Constantin: Traditionnelle World Time oraz Contemporaine Perpetual Calendar. Jest to marka uznawana powszechnie za jedną z najbardziej najdoskonalszych, jeśli chodzi o zegarmistrzowską sztukę, mafukatura  Vacheron Constantin zaprezentowała i przygotowała podczas salonu  International de la Haute Horlogerie dwa niesamowite modele przypisane do  klasycznej linii Patriomony. Wyposażone zostały we własne mechanizmy z komplikacjami wskazującymi czas we wszystkich strefach  i wiecznego kalendarza.

zegarek 21 250x177 Vacheron Constantin Patrimony: Dwie nowe perełki część 1

Są to czasomierze w klasycznych, dość prostych kopertach ze złotego kruszca które mają nawiązywać do filozofii tej firmy. Prezentują one własną tradycję (przeszło juz 250 lat) omijając  trendy czy aktualną modę. Stonowana stylistyka powoduje ze firma ta przyciąga dość dużą grupę kolekcjonerów i fanów, któży napewno na widok nowych modeli bedą gotowi je nabyć. Nowe czasomierze zostały wyposażone w dwa mechaniczne kalibry najwyższej klasy  (tworzone in-house). Model Traditionnelle World Time napędzany jest automatycznym kalibrem 2460WT, a w modelu Contemporaine Perpetual Callendar zastosowano znany i legendarny już kaliber 112 QP (naciąg ręczny).

zegarek 3 250x187 Vacheron Constantin Patrimony: Dwie nowe perełki część 1

Obydwa modele opatrzone zostały Pieczęcia Genewską- jest to specjalny znak jakości wykończenia i wykonania  mechanicznych kalibrów tworzonych na terenie Genewy. W zamkniętej wykonanej z rózwego złota kopercie o średni 42.5mm kaliber 2460WT jest zupełnie nowym zastosowaniem wśród konstruktorów z Genewy, ma nawiązywać do tradycji tworzenia zegarków naręcznych z 1957 roku. Automatycznie nakręcany przy pomocy dużego zdobionego złotem wahnikiem kaliber umożliwia wskazanie czasu we wszystkich 37 strefach czasowych włącznie z tymi gdzie różnica czasowa wynosi pół godziny lub kwadrans ( UTC-Universal Time Coordinated). Pracuje on z częstotliwością 28.800A/H (balans regulujący wskazówkę centralną godzinową, minutową i sekundową). Wskazywanie czasu w pozostałych strefach czasowych odbywa się przy pomocy dysku z 24 godzinną skalą która obraca się wokół wewnętrznego pierścienia z nazwami miast które okreslają 27 stref czasowych. Różnice wynoszące niepełną godzinę zostały zaznaczone na tarczy kolorem czerwonym. Wskazanie World Time jest tak sprzęgnięte by określać  dzień lub noc (umieszczono to na środkowej części tarczy zaraz nad mapą globu). Miasto referencyjne wskazuje się centrując je z czarnym trókątem ulokowanym na godzinie 6. Wszystkie funkcje są obsługiwane i regulowane z koronki, co znacznie ułatwia posługiwanie się możliwościami jakie oferuje ten model. Wizaulnie blasku dodają złote wskazówki, nałożone złote indeksy, szafirowe szkło występujące z obu stron chroniące bardzo dobrze kopertę oraz elegancki skórzany pasek ze złotym zapięciem na prosty wygodny zatrzask.

Powiązane artykuły