Mechanika III – Rolls Royce wśród ekspresów do kawy

Mechanika III - Rolls Royce wśród ekspresów do kawy

Spis treści

Kawa to dla wielu z nas nieodłączny rytuał każdego poranka. Jeśli wierzyć, ze dobra kawa jest źródłem radości na cały dzień, to co powiedzieć o kawie z prawdziwie luksusowego ekspresu? Gwarancja rozkoszy, która trwać będzie aż do następnej filiżanki? To za mało by trafnie opisać ekskluzywny ekspres do kawy – Mechanikę III.

Niemiecka firma ECM Manufacture GmbH podnosi ten już i tak wysoki standard na jeszcze wyższy poziom. Najnowszy produkt przewyższa swoich poprzedników Mechanikę II/ Technikę II, które ocenione zostały jako najlepsze na świecie. Techniki ECM okrzyknięte zostały przez niemiecki magazyn konsumencki Der Feinschmecker mianem Rolls Royce’a wśród kolbowych ekspresów do kawy.

Mechanika III to luksus w perfekcyjnie wykonanej obudowie z polerowanej lub satynowej stali nierdzewnej. Skonstruowany został z materiałów stosowanych przy produkcji najwyższej klasy urządzeń gastronomicznych.

Dzięki miedzianemu bojlerowi o pojemności 2 litrów natychmiastowo uzyskamy gorącą wodę, w ilościach wystarczający na zaparzenie kilku filiżanek herbaty, co stanowi dodatkowy atut urządzenia. Wysokowydajny element grzewczy wykonany jest z chromowo-niklowego stopu Incoloy 800.

Sam proces przyrządzenia kawy to zajęcie godne mistrza. System Cyrkulacji z Termosyfonem sprawia, że do parzenia wykorzystywana jest wyłącznie świeża, pobierana wprost ze zbiornika, woda. Jest to możliwe dzięki dwóm niezależnym obwodom cyrkulacyjnym, osobnym dla grupy zaparzającej i dla pary oraz gorącej wody. Przy czym ta pierwsza jest stale podgrzewana do temperatury odpowiedniej dla espresso. Progresywnie otwierany mechaniczną dźwignią cylinder skutecznie redukuje ciśnienie w grupie i usuwa prosto do pojemnej tacki ociekowej resztki kawy.

Wszystko to sprawia, że właściciele Mechaniki III nie muszą obawiać się o nieprawidłową, głośną pracę urządzenia. Wysokowydajna pompa wibracyjna z mosiężnymi złączami zapewnia żywotność ekspresu.

Kawa określana niegdyś jako napój bogów może stać się nim na nowo dzięki Mechanice III, która jest połączeniem smakowej rozkoszy i dostojnego wyglądu. W całości wykonana ręcznie obudowa z eleganckimi stalowymi balustradkami na górze bez wątpienia każdemu wnętrzu nada unikatowego wyglądu.

Mechanika III kosztuje 6725 zł.

Powiązane artykuły