Problemy z baterią w iPhonie – kiedy ją wymienić?

Kiedy wymienić baterię w Iphonie

Spis treści

Urządzenia marki Apple należą do ścisłej czołówki branży elektronicznej ze względu na stosowane w nich rozwiązania wysokozaawansowane technologiczne oraz innowacje pojawiające się w kolejnych generacjach smartfonów, komputerów czy innych gadżetów z popularnym logo „jabłuszka”. Zdarza się jednak, że po pewnym okresie eksploatacji telefon zaczyna wysyłać pierwsze niepokojące sygnały mogące świadczyć o nieprawidłowym działaniu baterii w iPhonie. Jak rozpoznać poważniejszą awarię akumulatora w smartfonie Apple?

Bateria w iPhonie szybko się rozładowuje

Charakterystyka telefonów komórkowych na przestrzeni lat zmieniała się nie do poznania, a momentem przełomowym było wprowadzenie na rynek iPhone’a pierwszej generacji. Przed erą smartfonów telefony służyły głównie do rozmów, wysyłania wiadomości tekstowych czy grania w gry o prostej grafice. Rozwój technologiczny spowodował, że wymagania względem smartfonów w ostatnich latach mocno poszybowały w górę, dlatego też baterie w iPhone’ach narażone są na duże zużycie energii.

Zmianie uległy również rodzaje akumulatorów montowane w telefonach – wcześniej były to baterie kadmowe, a obecnie są to ogniwa litowo-jonowe, które ulegają procesom chemicznego starzenia. Procesy te przyczyniają się do obniżenia wydajności baterii w iPhonie, ale nie tylko dlatego akumulator może zbyt szybko się rozładowywać. Wzmożona praca smartfona przy wykorzystaniu transferu danych czy WiFi, korzystanie z wymagających aplikacji czy też aplikacje działające w tle to tylko niektóre czynniki, które negatywnie wpływają na działanie iPhone’a.

Bateria w iPhonie: jak rozpoznać awarię?

Zbyt szybkie rozładowywanie się baterii w iPhonie to nie jedyna oznaka jej uszkodzenia. Spowolnione działanie telefonu, samoczynne wyłączanie się i zawieszanie systemu iOS, problemy z ładowaniem czy przegrzewanie się baterii mogą świadczyć o poważniejszym problemie technicznym. Powody do niepokoju powinny pojawić się w momencie, kiedy iPhone zbyt intensywnie się nagrzewa, a pod obudową telefonu widoczne jest wybrzuszenie charakterystyczne dla spuchniętej baterii. Naprawa niesprawnego akumulatora jest niezwykle istotna nie tylko w kontekście komfortowego użytkowania smartfona, ale również dla bezpieczeństwa innych podzespołów, które przy uszkodzonej baterii narażone są na poważne awarie.

Wymiana baterii w iPhonie

Samodzielne próby przywrócenia baterii w iPhonie do optymalnego działania często nie przynoszą pożądanych efektów, a w skrajnych przypadkach prowadzą do pogłębiania się problemu. Jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się wymiana baterii iPhone w profesjonalnym serwisie Apple, która wbrew pozorom nie jest zbyt kosztowna czy czasochłonna. Serwis pozagwarancyjny należy jednak wybrać z rozwagą, zwracając uwagę na kompetencje pracowników i doświadczenie w pracy z urządzeniami Apple. Sprawdzone punkty pomocy technicznej iPhone można znaleźć m.in. w Warszawie, gdzie czas oczekiwania na wykonanie usługi wymiany baterii w iPhonie jest stosunkowo krótki.

Powiązane artykuły