Nowość od Apple – iPhone 11

Spis treści

Najnowszy smartfon od amerykańskiego giganta na rynku technologicznym zadebiutował na polskim rynku w połowie września i z miejsca stał się hitem. Zresztą jak w przypadku każdego nowego telefonu od Apple. Czym wyróżnia się nowy iPhone 11 i czy warto wydać na niego niemałą sumkę?

Wygląd zewnętrzny

Smartfony z popularnym jabłuszkiem zazwyczaj niczym nie różnią się od siebie, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Internauci na całym świecie co roku wyśmiewają postęp amerykańskiej firmy względem różnic w designie. Zazwyczaj iPhony różniły się jedynie rozmiarem wyświetlacza i drobnymi korektami w obudowie telefonu.

Rewolucyjny aparat fotograficzny

Wygląd frontu iPhone’a 11 rzeczywiście praktycznie niczym nie różni się od swoich poprzedników. Jednak to, co najbardziej rzuca się w oczy to tylny panel telefonu. Aparat fotograficzny osadzony jest w dwóch, a nie jak do tej pory, jednym obiektywie. Recenzenci telefonu porównują wygląd aparatu do karabinu maszynowego, co spotyka się z ogólną wesołością trolli internetowych. Co więcej, aparat osadzony jest w dość wyróżniającej się ramce. Wzbogacenie aparatu w podwójny obiektyw ultraszerokokątnym ma na celu poprawienie jakości zdjęć i ich stabilizacji.

Apple w modelu iPhone 11 Pro poszło o krok dalej i postanowiło zamontować w swoim nowym smartfonie trzeci, dodatkowy obiektyw szerokokątny.

W Iphone 11 rozdzielczość aparatu przedniego to 12 Mpix, aparat tylny to rozdzielczość 2 x 12 Mpix. Według Apple, aparat w smartfonie ma mieć rozbudowany tryb portretowy oraz nocny (Night Mode). Rejestrowanie filmów będzie możliwe w rozdzielczości 4K z częstością 60 klatek na sekundę. Co ciekawe, przedni aparat ma być wyposażony w funkcje slow motion.

Wyświetlacz

Rozmiar awizowany przez producenta to 6,1 cala przekątnej i rozdzielczość na poziomie 1792×828 pikseli, co sytuuje go w czołówce najlepszych smartfonów na rynku. Ekran to technologia LCD, która zapewnia doskonałą jakość obrazu.

Procesor

iPhone 11 to nie tylko designerski, nowoczesny wygląd, ale również wydajność na najwyższym poziomie. W najnowszym modelu od Apple można znaleźć procesor A13 Bionic, który według producenta ma być procesorem, jakiego świat jeszcze nie widział. Czy w rzeczywistości tak jest? Należy przekonać się na własnej skórze.

Bateria

iPhone znany jest (niestety) z tego, że jego bateria nie wytrzymuje trudów całego dnia. W przypadku intensywnego korzystania ze smartfona, pełna bateria starcza na mniej więcej kilka godzin. Jeśli chodzi o iPhone’a 11, producent nie podaje dokładnej pojemności baterii, jednak ma być ona wydajniejsza niż w modelu iPhone XR.

Co jeszcze nowego w iPhone 11?

Apple zapewnia, że nowy model smartfona jest znacznie bardziej wodoodporny niż jego poprzednicy. Obudowa telefonów Apple jest wykonywana z wysokiej jakości szkła, któremu jednak zdarzały się uszkodzenia mechaniczne. Szkło w iPhone 11 ma być zdecydowanie bardziej odporniejsze na uderzenia czy upadki z dużych wysokości. 

Ceny iPhone 11

Powszechnie wiadomo, że najnowsze modele smartfonów sygnowane jabłuszkiem należą do najdroższych na rynku. Za podstawowy model iPhone’a 11 z 64 GB pamięci wewnętrznej trzeba zapłacić około 3600 zł. Model iPhone 11 128 GB to koszt rzędu 3900 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za iPhone’a 11 256 GB – 4350 zł. Ceny robią wrażenie.

Oczywiście podobnie jak w przypadku poprzednich modeli telefonów od Apple, można wybierać i przebierać w wersjach kolorystycznych designerskiej obudowy. Czarny, biały, czerwony, niebieski – do wyboru, do koloru.

Powiązane artykuły