Nowe technologie w modzie

Spis treści

Dobrze jest, jeśli elementy garderoby są piękne, a zarazem praktyczne. Okazuje się, że projektanci mody pragną nie tylko zaspokoić te podstawowe wymagania klientów. Designerzy starają się, aby tworzone przez nich były również innowacyjne.

Coraz częściej jesteśmy świadkami nowych wynalazków w dziedzinie mody. Ewoluuje ona nieustannie, owocując nowymi tkaninami czy rozwiązaniami, łączącymi dwie z pozoru odległe branże: modę i technologię. Regularnie słyszymy o niezwykłych odkryciach w sferze mody – pojawiają się informacje dotyczące nowych typów materiałów czy nowatorskich rozwiązań, które łączą piękno i technikę.

galaxydress 00011 Nowe technologie w modzie

Przykładem takiej innowacji jest sukienka stworzona przez markę Cute Circuit. Czym różni się od zwykłej kreacji? Ma wbudowany telefon! W rękawie sukienki znajduje się głośnik, mikrofon oraz antena. Natomiast kartę SIM instaluje się w metce. Aby odbyć rozmowę telefoniczną, wystarczy podnieść rękę ku górze. Sukienka ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

the phone dress Nowe technologie w modzie

To nie pierwszy tego typu projekt firmy Cute Circuit. Wcześniej stworzyła ona sukienkę ozdobioną mnóstwem lampek LED. GalaxyDress roztacza wokół siebie spektakularny i hipnotyzujący blask za sprawą haftowanych 24 000 diod! Są one płaskie i cienkie jak papier. Scalone lampki tworzą elastyczną warstwę materiału, powodując, że sukienka faluje z lekkością i płynnością, tak jak strój wykonany z normalnego materiału. Do podświetlania GalaxyDress użyto baterii, które pozwalają na około półgodzinny czas użytkowania sukni. Sukienka nie przegrzewa się i zużywa bardzo małą ilość energii elektrycznej.

Poza diodami do produkcji sukni wykorzystano również inne elementy o charakterze dekoracyjnym. Na obszarach, których powierzchnia nie jest pokryta przez lampki, można dostrzec zdobienia wykonane kryształkami Svarowskiego. Kryształy nadają sukience ładny, jasnoróżowy odcień, co powoduje, że wygląda ona atrakcyjnie również wtedy, gdy diody nie są włączone. GalaxyDress możemy podziwiać w Muzeum Techniki i Przemysłu w Chicago.

Źródło i zdjęcia: cutecircuit.com

Powiązane artykuły