Nowe kamery Sony

Nowe kamery Sony

Spis treści

Firma Sony wypuściła właśnie na rynek dwa modele kamer z serii HD Handycam: HDR-CX520VE i 505VE. Najnowsze są oparte na innowacyjnych rozwiązaniach firmy Sony na płaszczyźnie przyrządów optycznych, techniki procesowej i przetworników obrazu. Są to pierwsze wyposażone w stabilizator obrazu SteadyShot, który kompensuje drgania w trzech kierunkach.

Imponująca jakość obrazu gwarantowana jest przez przetwornik Exmor R CMOS o wysokiej rozdzielczości, który, dzięki specjalnej matrycy, potrafi uchwycić więcej światła niż standardowe przetworniki. Dlatego rejestrowane filmy Full HD odznaczają się czystym obrazem i bogactwem szczegółów. Rozwiązanie to zapewnia również możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli. Zwiększona czułość przetwornika i wspomagający go najnowszy procesor obrazu Sony BIONZ umożliwiają robienie zdjęć o imponującej jakości w warunkach słabszego oświetlenia i redukcję poziomu szumów. Dodatkowo nowe modele kamer zostały wyposażone w obiektywy Sony G posiadające asferyczne soczewki, które zapewniają czystość i ostrość obrazu oraz mniejsze przekłamania barw.

1237475684658 Nowe kamery Sony

Firma reklamuje swoje najnowsze wskazując, że zostały one jako pierwsze na świecie wyposażone w stabilizację optyczną, która korygując drgania gwarantuje, że kręcone filmy są bardziej stabilne. Innowacyjność kamer dodatkowo uwydatnia funkcja „dotknięcia twarzy”. Po dotknięciu na ekranie wybranej twarzy kamera automatycznie dostosowuje ostrość, balans bieli i funkcję migawki na uśmiech. CX520VE i 505VE zostały wyposażone w wewnętrzny odbiornik GPS, który podczas podróży rejestruje dane geolokalizacyjne. Umożliwiają one wyświetlanie aktualnej pozycji w trybie widoku mapy na 3-calowym ekranie Clear Photo LCD plus.

Wewnętrzna pamięć kamer wynosi: dla CX520VE – 64 GB, a dla 505VE – 32 GB. Pojemności te umożliwiają nagranie odpowiednio 25- i 12-godzinnych filmów, które za pomocą programu Picture Motion Browser mogą być łatwo przeglądane na komputerze. Program ten zapewnia również bardzo łatwe przesłanie nagrania do serwisu YouTube. Najnowsze posiadają ponadto certyfikat zgodności z programem iMovie for Mac.

Cena kamer nie jest jeszcze znana na rynku polskim a firma przewiduje podanie jej około połowy lipca tego roku. Wiadomo jednak, że cena modelu CX520VE w USA wynosi blisko 1300 dolarów, czyli około 4000 złotych.

Powiązane artykuły