Notebook Sony Vaio X

Notebook Sony Vaio X

Spis treści

Sony oficjalnie zaprezentował komputery przenośne z rodziny Vaio X. Wydajność i elegancki wygląd to atuty, które z pewnością zostaną docenione przez ludzi biznesu. Od teraz podróże z cienkim (grubość złożonego urządzenia to 14 mm) i lekkim (0,78 kg) notebookiem staną się prawdziwą przyjemnością.

sony vaio x Notebook Vaio X

Sony zadbał o nowoczesnym wygląd urządzenia. Obudowę, która dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: złotej i czarnej, wykonano z wyjątkowo wytrzymałego włókna węglowego. Elementy wokół klawiatury i touchpada są zaś aluminiowe.

 Notebook Vaio X

W notebookach Vaio z serii X, o 11,1-calowym ekranie LED, zastosowano 2-gigahercowy procesor Intel Atom Z550 oraz oszczędny panel LCD. Komputer wyposażono w 2 GB pamięć operacyjną DDR2 RAM, dysk SSD o pojemności 64 GB, wbudowane modemy Wi-Fi i Bluetooth oraz kamerę internetową Motion Eye o grubości 2,25 mm.

W obudowie maszyny znalazły się dwa wejścia USB 2.0 i port kart pamięci kompatybilny z formatami Memory Stick i Secure Digital. Ponadto technologia Vaio Everywair zapewnia szybką, szerokopasmową łączność przez sieci komórkowe 3G HSPA i pozwala na ściąganie danych z szybkością do 9,6 Mb/s.

W ofercie Sony znajdzie się także dodatkowe wyposażenie: luksusowe etui ze skóry i mysz bezprzewodowa. sprzedawany będzie z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium już od połowy października. Za Vaio z serii X trzeba będzie zapłacić 1,3 tys. dolarów.

Powiązane artykuły