NEX-5 firmy Sony

NEX-5 firmy Sony

Spis treści

Aparat firmy Sony NEX-5 o wyjątkowo małym rozmiarze umożliwia rejestrację zdjęć w jakości fotografii wykonanych lustrzanką cyfrową. To moc możliwości kreatywnych, stylowa konstrukcja i prostota obsługi.

Niezwykłe krajobrazy, wspaniała uroczystość, a kamera została w domu? Ten problem rozwiązuje NEX-5. Rejestruje on filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) oraz dźwięk stereofoniczny, zapisując je do formatu AVCHD. Nie ma konieczności zmiany ustawień aparatu lub trybów – wystarczy nacisnąć przycisk, aby natychmiast rozpocząć filmowanie.

Aparat NEX-5 charakteryzuje się krótkim czasem reakcji przy fotografowaniu. Duża matryca Exmor APS HD CMOS gwarantuje najwyższą jakość obrazów o bogatych kolorach i odcieniach. Obrazy można oglądać na ekranie telewizora BRAVIA™ 3D  lub innego odbiornika HD. Do korzystania z funkcji 3D konieczna jest aktualizacja oprogramowania aparatu, które jest dostępne tutaj. Istnieje możliwość importowania plików AVCHD do komputera, aby nagrać je na płytę DVD, co ułatwi przechowywanie i udostępnianie. Innym sposobem zachowania wspomnień filmowych jest skorzystanie z łatwego w użyciu programu DVDirect firmy Sony, który jest dostępny nieodpłatnie na komputery PC.

Aparat cyfrowy NEX-5 firmy Sony wyposażono w funkcję Sweep Panorama, która umożliwia rejestrację szerszych ujęć krajobrazu i zdjęć panoramicznych. Dostępna jest tylko w aparatach tej firmy, umożliwia tworzenie zdjęć panoramicznych o szerokim polu widzenia. Jest to funkcja prosta w użyciu – wszystkie czynności wykonuje za nas aparat. Wystarczy nacisnąć spust migawki, „poprowadzić” aparat NEX-5 od lewej do prawej lub z góry na dół przez fotografowaną scenę. Funkcja ta jest rezultatem połączenia zdjęć w szczegółową, 23-megapikselową panoramę o ogromnym kącie widzenia 226 stopni.

73e1803a 3430 4ab9 a94e b5d046bc1c56 product2 NEX 5 firmy Sony
Aparat firmy Sony umożliwia korzystanie z bogatej gamy narzędzi. Ich wybór oraz ustawianie parametrów jest proste, dzięki kolorowemu menu oraz zastosowaniu intuicyjnego pokrętła i przycisków na korpusie aparatu. Funkcja pomocy ekranowej wyświetla przydatne porady lub pomaga przeprowadzać niezbędne czynności, dzięki którym bez wysiłku można uzyskać lepsze zdjęcia.

Aby lepiej wykorzystać ten niewielki aparat  można dodać do niego praktyczne . Korzystając z konwerterów szerokokątnych zwiększymy pole widzenia i twórcze możliwości. Dźwięk najwyższej jakości podczas kręcenia filmów HD uzyskamy dzięki stereofonicznemu mikrofonowi, natomiast wizjer optyczny umożliwia łatwe kadrowanie zdjęć. Dodatkowe oferowane przez markę Sony to futerały, torby, paski, baterie, osłony na ekran. Więcej informacji na temat akcesoriów znajduje się na tej stronie internetowej.

NEX-5 można zakupić w sklepach firmy na terenie Polski m. in. w Warszawie, Lublinie czy Poznaniu lub za pomocą strony internetowej producenta. Ceny wahają się od 1 770 do 3 300 złotych.

Powiązane artykuły