Najpopularniejsze tytuły typu battle royale na rynku

gaming

Spis treści

Gry typu battle royale zdobyły popularność na rynku gier on-line szturmem. Gdyby jednak nie jednak inspiracja filmowa, to być może ten gatunek gier powstałby o wiele później. Poniżej przedstawiamy wam najpopularniejsze tytuły z gatunku battle royale!

 

Czym właściwie jest gatunek battle royale?

Gry opierające się na gatunku battle royale polegają na tym, że zwycięzca może być tylko jeden (bądź też jedna drużyna). Pozycje startowe dla graczy mieszczą się zazwyczaj w samolocie (PUBG) lub w jakiejś jego odmianie (battlebus – Fortnite). Na początku rundy gracz nie posiada żadnego uzbrojenia (oprócz broni białej) i jego zadaniem jest znaleźć sprzęt, zlikwidować innych graczy oraz po prostu przetrwa

.

Fortnite – popularna nie tylko u najmłodszych

250 milionów zarejestrowanych graczy – taka ilość użytkowników oznacza że Fortnite w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych tytułów w kategorii battle royale na świecie. Tytuł ten jest popularny zarówno jak i u młodszych graczy, ale również u dorosłych. Nawet tych, którzy w internecie oglądają wyłącznie filmy erotyczne i nie robią nic poza tym. Dobrym przykładem popularności tej gry jest też fakt, że platforma twitch organizuje różne turnieje dla graczy.

 

Playerunknowns battlegrounds – patelnie są kuloodporne

Playerunknowns battlegrounds – w skrócie PUBG to tytuł który jako pierwszy wybił się na szczyty popularności jeśli chodzi o gatunek gier battle royale, ponieważ był produkcją projektowaną od podstaw w tym właśnie gatunku. Jak już wspominaliśmy, gatunek battle royale narodził się z inspiracji z filmu ,,Hunger Games”, na początku istniał tylko jako dodatek, kreowany przez jego fanów do gier takich jak minecraft. PUBG był pierwszy i temu zawdzięcza swoją ogromną popularność, choć sama gra nie powala grafiką czy mechanizmem gry. Z początku dużym problemem tej gry były liczne bugi, cheaterzy oraz kiepskiej jakości serwery. Mimo tych problemów, z czasem developerzy wyprostowali większość błędów tej gry i jest ona jedną z najciekawszych tytułów dostępnych na rynku.

Powiązane artykuły