Najpiękniejsza fontanna świata – Dubaj

Najpiękniejsza fontanna świata - Dubaj

Spis treści

, chyba najbardziej doinwestowane miasto świata po raz kolejny zaskakuje przepychem, bogactwem i rozmachem! Co kilka miesięcy świat obiegają informacje na temat nowych hoteli, kompleksów wypoczynkowych i pobitych rekordach świata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że słynie również z przepięknej fontanny.

burj khalifa fountain Najpiękniejsza fontanna świata Dubaj

Usytuowana w pobliżu hotelu Burj Dubai (a jakże!) jest o około 1/4 wyższa niż dobrze znana Bellagio w Las Vegas. Kompleks wodnych atrakcji rozciąga się na 275 metrów długości – to więcej niż dwa, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Konstrukcji fontanny podjęli się specjaliści z WET Design, którzy mają na swoim koncie podobne projekty, m.in wspomnianą wcześniej Fontannę Bellagio w Las Vegas).

Zadziwiający spektakl wodny współgra z artystycznym oświetleniem, a w dobrym akompaniamencie muzyki sprawia, że dech zapiera w piersiach. Fontanny w Dubaju mogą wystrzelić wodę na wysokość 150 metrów. W powietrzu może się znaleźć jednocześnie aż 83 000 litrów wody! Do konstrukcji oświetlenia zużyto 6 600 lamp oraz 25 kolorowych projektorów. Utwór “Time to say goodbye” Andrea Bocelliego i Sarah Brightman zsynchronizowany z fontanną to coś, co z pewnością warto zobaczyć na żywo. Wideo jest jedynie namiastką tego architektonicznego cudu.

źródło zdjęć: wikipedia.org

Powiązane artykuły