Luksusowo: WallyPower 118 najszybszy jacht świata

WallyPower 118 najszybszy jacht świata

Spis treści

Jeśli kiedyś pragnąłeś zostać wilkiem morskim, a teraz twoje konto bankowe jest pełne pieniędzy, to możesz spełnić swoje marzenia, dzięki temu oto krążownikowi mórz i oceanów. Oto najszybszy jacht na świecie – WallyPower 118, którym można nie tylko podróżować po świecie, ale także robić to z zawrotną jak na morskie warunki prędkością 130 km/h!

wally power 118 najszybszy jacht swiata 013 Luksusowo: WallyPower 118 najszybszy jacht świata

Ten jacht motorowy może stać się twoją własnością za jedyne 25 milionów dolarów. Cena nie wzięła się z powietrza – jacht zbudowano z włókna węglowego. Kadłub, wyposażenie wnętrza czy nawet toalety (sic!) zostały pokryte „karbonem”. Jak mówi konstruktor jachtu, włoski inżynier Lucca Bassani 118 jest wyjątkowy, różni się przepychem, kolorem od konkurencji. A przecież kiedy wydajesz na jacht taką sumę pieniędzy, chcesz być unikatowy, okryty luksusem.

wally power 118 najszybszy jacht swiata 001 Luksusowo: WallyPower 118 najszybszy jacht świata

Piękno Wally 118 to nie jedyne jego zalety. Dużą wagę przyłożono do praktyczności jachtu, jego osiągów i funkcjonalności, z której dopiero powinna wynikać estetyka.

Zobacz inne luksusowe jachty!

To co wyróżnia jacht od innych, to kształt kadłuba. Ostry, pionowy dziób, przypominający nóż tnie fale zamiast w nie uderzać, dzięki czemu Wally mknie niczym strzała, nawet podczas niesprzyjających warunków.

wally power 118 najszybszy jacht swiata 010 Luksusowo: WallyPower 118 najszybszy jacht świata

Trzy turbiny produkują łącznie moc 17 000 koni mechanicznych, co czyni z jachtu morskiego potwora. Bassani chwali się, że testy aerodynamiczne były przeprowadzane w tunelu powietrznym Ferrari. Wally 118 osiąga maksymalną prędkość 70 węzłów czyli 130 km/h. To ekstremalna prędkość jak na łódź ważącą 95 ton. Maksymalne spalanie, przy wykorzystywaniu silników do oporu wynosi 3600 litrów na godzinę, co przy zbiorniku 22 tysięcy litrów (sic!) daje 6 godzin niczym nie zatrzymanej frajdy.

Wallypower 118 mierzy 36 metrów długości, co jak się okazało, jest dla niektórych zbyt mało. Do firmy Wally Record zgłosił się miliarder, który zażyczył sobie łódź w podobnym stylu, ale z większym rozmachem. Bassani zabrał się do pracy i już konstruuje łódź o długości 70 metrów. Więcej na temat wszystkich produkcji Wally Records można się dowiedzieć ze strony www.wally.com

Powiązane artykuły