Kamera Sony 3D Handycam: Twórz sam swój świat 3D

Kamera Sony 3D Handycam: Twórz sam swój świat 3D

Spis treści

W dzisiejszych czasach oglądnie ów już nie wystarcza zwykłemu użytkownikowi, i fascynatowi tej technologii. Firma Sony jako pierwsza zrewolucjonizowała rynek wypuszczając pierwszą kamerę Handycam z technologią 3 D dzięki której będzie  można samemu rejestrować niesamowite chwile w jakości High Definition .

Pierwsza na świecie konsumencka kamera Full HD posiada dwa niezależne od siebie obiektywy Sony G Lens, 2 przetworniki obrazu CMOS “Exmor R” i dwa procesory BIONZ. Mają one za zadanie filmować dwa pełne szczegółów obrazy w rozdzielczości 1920×1080i a pod względem koloru dorównywać najlepszym standardom  Handycam. Gdy zakończymy nagrywanie obrazy uchwycone przez nas ( rzecz jasna) możemy przeglądać bezpośrednio na trójwymiarowym ekranie LCD ( 3,5-calowy dotykowym LCD Xtra Fine ). Do podziwiania własnych efektów nie potrzeba nawet specjalnych okularów. Można oczywiście podłączyć kamerę do telewizora obsługującego technologie i oglądać na ekranie ( w tym przypadku oczywiście okulary są niezbędne). Nowością jest zapewne funkcja Extended Zoom, która pozwala zwiększyć zakres zbliżenia optycznego nawet o 50% (niektóre modele potrafią powiększyć obiekty nawet o 70x zapewniając bliskość akcji oraz doskonałą jakość obrazu)

1237479723111 249x119 Kamera Sony 3D Handycam: Twórz sam swój świat 3D

Dzięki uniwersalnemu złączu USB kamera ta łączy się z każdym komputerem i nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie kabla. Automatycznie po podłączeniu uruchomi się nam oprogramowanie PMB Portable. Aplikacja ta wyświetli na ekranie wszystkie filmy i zdjęcia umożliwiając ich szybkie przesłanie do serwisów i witryn społecznościowych takich jak Facebook czy YouTube. Fajną sprawą wydaje się być wbudowany projektor który pozwala na wyświetlanie klipów video na dowolnej płaszczyźnie, jako ekran można wykorzystać sufit, ścianę a nawet białą koszulkę. Wbudowano głośniki stereofoniczne z technologią S-Master i liniową korekcją fay sprawiają że dźwięk z filmu dorówna jakości obrazu. Mikrofon dzięki nowej konstrukcji ( 5.1 kanałowy dźwięk przestrzenny) pozwala zniwelować takie efekty jak szum wiatru skupiając się na dialogach. Piękna obudowa, delikatna ale wzmocniona, czernią wykończona powoduje ze firma Sony próbuje dorównać w segmencie dotyczącym technologii 3 D innym konkurencyjnym koncernom i nie odstaje dzięki swym produktom w tyle.

Powiązane artykuły