Głośniki “Gramophone”

Głośniki “Gramophone”

Spis treści

Stary design jest w modzie. Wiedzą o tym producenci jednego z najdroższych głośników na świecie, który stylizowany jest na stary gramofon. Warty około 255 000 złotych głośnik wygląda tak jakby doskonale pamiętał czasy naszych dziadków. Z tego dzieła sztuki ucieszy się tylko sto osób, bo tyle par zostanie wyprodukowanych.

Co ciekawe – głośniki zostaną skonstruowane z materiałów, które stosowane są do produkcji super szybkich, szwedzkich aut – Koenigsegg. Eleganckie włókno szklane, stal nierdzewna oraz mistyczny kształt to nie jedyne atuty głośników. Gramophone to w tym przypadku nazwa własna tych głośników.

Głośniki “Gramophone”Projektanci: John Grieves, Jonas Dolk, Eris Wahlin oraz Björn Gunnarsson dokonali wszelkich starań by brzmienie głośników wprawiało w dobry nastrój melomanów. Potężne rozmiary (121 x 40 x 30 cm) oraz waga (20kg) utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z prawdziwym sprzętem grającym a nie zwykłą zabawką. ‘Gramofon’ wydaje dźwięki w zakresie 37-20 000 Hz. Pytanie brzmi czy Twoje uszy są na tyle wrażliwe, by zrozumieć geniusz produktu od Aesthesis…

Powiązane artykuły