Elektroniczna książka

Spis treści

Co będzie hitem prezentów choinkowych w te Święta? Znaki wskazują, że to zaszczytne miejsce może zająć Asus-owy e-book reader, czyli elektroniczna książka. W oczy rzuca się kolorowy podwójny ekran LCD, który imituje kształt prawdziwych stron w książce. Zastosowanie efektownych animacji przejścia (obracania) wirtualnych kartek spotęguje pozytywne wrażenia czytelnika.

Poniższe zdjęcie prototypu Asusa, którego prapremiera miała miejsce podczas targów CeBIT, słusznie wprowadzają nastrój obaw wśród konkurencji. Tajwańczycy udowodnili już nie raz, że produkują sprzęty wysokiej klasy. Poruszenie jakie wywołał eeePC (jeden z najpopularniejszych netbooków) napawa strachem Sony i Amazon.

Podwójny ekran może być równie dobrze wykorzystywany jako wirtualna klawiatura czy monitor do przeglądania treści WWW. Jeśli te śmiałe plany przerodziłyby się w gotowy produkt, to stałby się on poważną konkurencją dla netbooków.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Asus rozważa umieszczenie wbudowanych głośników, kamery oraz mikrofonu w urządzeniu. Produkt trafi na półki w kilku wersjach wyposażenia. Najdroższe – premium będą korzystać z 3G. Amazon Kindle kosztuje około 900 złotych. Asus może zaoferować swój produkt za mniej niż 500 złotych.

Pamiętając konkurencyjną cenę eeePC, tajwański e-book reader może kompletnie odmienić sytuację na rynku i zachęcić tym samym do kupna tego niedocenianego do tej pory urządzenia.

Powiązane artykuły