Cztery cyfrówki Nikona

Cztery cyfrówki Nikona

Spis treści

Redakcja PhotoReview przedstawiła zdjęcia najnowszych produktów od Nikona. Modele S1000pj, S70, S640 i S570 wprowadzą kilka niespotykanych dotąd rozwiązań na rynek kieszonkowych aparatów cyfrowych.

S640 będzie robić zdjęcia 12.2-megapikselową matrycą. Nie jest to wielkość, która rzuca na kolana, aczkolwiek dla tego typu aparatu jest w zupełności wystarczająca.

Czas uruchomienia cyfrówki to 0,7 sekundy. Od tego momentu aparat jest już gotowy do chwytania obrazów. Wg producenta, jest to najszybszy start wśród tej klasy aparatów. Przybliżenie zapewni 5-krotny, szerokokątny zoom optyczny oparty na optyce Nikkor. Biorąc pod uwagę gabaryty S640, taki zoom jest sukcesem w wykonaniu Nikona. S640 posiada system szybkiej stabilizacji obrazu, dzięki czemu robienie zdjęć ogranicza się do znalezienia dogodnego obiektu i nacisku przycisku migawki. Wyświetlacz LCD ma wielkość 2,7 cala. Cena to 249 dolarów. Dostępne kolory to czarny, srebrny i biały. Więcej na temat tego aparatu na stronie www.

Kolejna nowość to model S70. Wykonuje on zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 12,1 megapikseli. Od modelu S640 odróżnia go duży dotykowy wyświetlacz o przekątnej aż 3,5 cala. Co więcej, umożliwia on nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości (HD). Sterowanie funkcjami aparatu wygląda podobnie jak w przypadku dotykowego ekranu iPhone`a. Podobnie jak wcześniejszy model, S70 posiada 5-krotny zoom optyczny i stabilizator obrazu. Cena to około 400 dolarów. W sprzedaży mają się znaleźć dwie wersje kolorystyczne: czarna z imitacją skóry i czerwona. Więcej detali pod tym adresem.

S570 to właściwie S640, tylko bez funkcji szybkiego startu, ale za to z możliwością zautomatyzowanych zdjęć portretowych. Jest to najtańsza propozycja spośród wszystkich czterech zaprezentowanych przez Nikona. Aparat pojawi się w sklepach w cenie 199 dolarów. Na pierwszych nabywców czekają aż cztery wersje kolorystyczne korpusu: czarna, czerwona, niebieska i różowa. Szczegóły na stronie www.

s1000pj Cztery cyfrówki Nikona

I wreszcie S1000pj – aparat cyfrowy, który wyznacza nowe standardy w dziedzinie fotografii cyfrowej. Jest to pierwszy, kompaktowy aparat cyfrowy, który wyposażono w projektor multimedialny. Wyświetla on obraz na powierzchni płaskiej w rozmiarach od 13 do 100 cm. W celu zapewnienia wygody obsługi projektora, aparat ma być sprzedawany wraz z pilotem bezprzewodowym. Co ciekawe, pilot będzie wspomagał pracę nie tylko projektora ale także samego aparatu. Takie rozwiązanie ma same zalety. Nie potrzeba zewnętrznego monitora, telewizora czy laptopa by móc zaprezentować fotografie znajomym.

nikon s1000pj Cztery cyfrówki Nikona

COOLPIX S1000pj jest flagowym produktem Nikona. Podobnie jak pozostałe modele posiada on 5-krotny zoom optyczny, wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala i 12,1 megapikselową matrycę. Planowana cena to 429 dolarów. Więcej na tej witrynie. Wszystkie przedstawione modele do sprzedaży trafią na początku września. Pierwszymi, którzy będą mogli wypróbować nowości Nikona będą Amerykanie.

Powiązane artykuły