Celsius X VI II – mechaniczna komórka

Celsius X VI II - mechaniczna komórka

Spis treści

Celsius X VI II Papillon to pierwszy na świecie telefon komórkowy wykonany z taką samą precyzją i dokładnością, co szwajcarskie zegarki.

Francuska firma Celsius X VI II, wytwarzająca luksusowe gadżety, zdecydowała się na niezwykły eksperyment. Telefon komórkowy o nazwie Papillon składa się z prawie 600 elementów, których część będzie można oglądać przez przezroczystą obudowę. To właśnie rozwiązania mechaniczne, a nie elektroniczne, są podstawą pracy tej niezwykłej komórki.

celsius 2 Celsius X VI II mechaniczna komórka

Jednym z mechanizmów jest kinetyczna ładowarka, zasilająca baterie energią wytwarzaną podczas otwierania i zamykania klapki telefonu. W komórce umieszczono również zegarek kwarcowy, którego działaniu można się dokładnie przyjrzeć przez obudowę.

Niezwykły model telefonu komórkowego został zaprezentowany 18 marca, podczas międzynarodowych targów przemysłu zegarmistrzowskiego i jubilerskiego w Bazylei – Baselworld.

Telefon Celsius X VI II Papillon prezentuje się niezwykle elegancko i interesująco. Cena luksusowej komórki to ok. 200 tysięcy euro.

Poniżej przedstawiamy film promujący mechaniczną komórkę:

Więcej informacji na stronie: http://www.celsius-x-vi-ii.com/

Powiązane artykuły