Bezprzewodowe kino domowe

Spis treści

Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce nowe SC – ZT1. Zestaw został wykonany z wykorzystaniem najnowszej technologii bezprzewodowej i interesujących koncepcji designerskich.

Innowacyjność kina domowego polega na tym, że nie trzeba kabli by podłączyć głośniki do amplitunera. Dzięki temu można łatwo rozstawić w pomieszczeniu kolumny, które zachowują łączność z jednostką centralną nawet przy odległości 15 metrów. Smukłe kolumny zawierają po cztery 24-milimetrowe głośniki, które ulokowane są pionowo, jeden nad drugim. Emitują one dźwięk równolegle do podłoża, dzięki czemu odbicie dźwięku zostało zredukowane do minimum. Konfiguracja ta zapewnia słuchaczom odbiór czystego i ostrego dźwięku.

Pomimo swej smukłej konstrukcji zestaw jest zdolny wysyłać dość głęboki bas. Subwoofery zostały umieszczone w podstawach kolumn, a konstrukcja Down-Fire Structure wykorzystuje podłogę jako reflektor akustyczny. Dzięki temu emitowany bas jest dynamiczny i silny. Kolumny w SC – ZT1 zdolne są wysyłać dźwięk przestrzenny identyczny z generowanym przez system 7.1-kanałowy. Istnieje również możliwość dokupienia dwóch dodatkowych kolumn bezprzewodowych, które stworzą prawdziwie przestrzenne .

Panasonic SC – ZT1 pojawi się w sklepach już w sierpniu 2009 roku i będzie kosztował 4,699 złotych.

Powiązane artykuły