Festiwal Otwarte Ogrody

Spis treści

Po raz piąty odbywa się Festiwal Otwarte Ogrody. Jego idea polega na zaprezentowaniu architektonicznych dzieł ogrodowych, które zaszczycają podwarszawskie miasta. Dekoratorzy zieleni odpowiedzialni za ten projekt postanowili, że każda lokalizacja będzie wyglądać odmiennie od pozostałych. Tym samym do końca tego roku zaprezentowanych zostanie aż siedem różnych wystrojów zieleni.

Obok samych roślin, ogród uświetniają znane postacie wywodzące się z danego terenu i wyjątkowe budynki (stare, drewniane domy), które opowiadają piękną historię. Na deser, podczas Festiwalu można skosztować tradycyjnej kuchni, zajrzeć do starych willi, które w ciągu roku są niedostępne dla zwiedzających. Festiwal Otwarte Ogrody to impreza, która ma już pięciokrotnie witała do Polski.

zalesie drewniany dom Festiwal Otwarte Ogrody

W tym roku realizowany jest projekt Kraina Miast – Ogrodów, którego założeniem jest promowanie architektury i ogrodów położonych wokół stolicy Polski. Otwarte Ogrody 2009 odbywają sie pod patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji oraz Europejskich Dni Dziedzictwa. Festiwal rozłożono w czasie, w okresie maj – wrzesień. Swoje prezentacje zieleni miały już następujące miejscowości: Józefów (30-31 maja), Komorów (30 maja – 7 czerwca), Milanówek (6-7 czerwca), Warszawska Sadyba (6-7 czerwca).

W najbliższym czasie będzie można odpocząć podczas kolejnej imprezy z tego cyklu, która tym razem odbędzie się w Zalesiach Dolnych (29-30 sierpnia). Przewidziane są jeszcze dwie lokalizacje – Konstancin (5-6 września) i Podkowa Leśna (12-13 września). Więcej szczegółów dotyczących imprezy można znaleźć na stronie www.otwarteogrody.pl

Powiązane artykuły