Drewniane meble

Spis treści

Stropy drewniane potrafią całkowicie zmienić oblicze nie tylko sufitu, ale też całego pomieszczenia. Właściciele takich konstrukcji są przeważnie bardzo zadowoleni z jakości i prezencji drewnianych belek. W przeciwieństwie do żelbetonowych są one na tyle lekkie, że ich układanie odbywa się bez użycia ciężkiego sprzętu.

raft table 01 Drewniane meble

Jedyne poważne zastrzeżenie jakie można kierować do drewnianego sufitu to dźwięki, jakie wydaje. Są one na tyle donośne, że potrafią zakłócić komfort i ciszę domowego ogniska. Jeśli jednak taki odgłos nam nie przeszkadza, to stropy drewniane są faktycznie godnym polecenia elementem zwiększającym atrakcyjność pomieszczenia.

raft table 02 Drewniane meble

Belki przy suficie cieszą się tak dobrą opinią, że często są umieszczane pojedyncze bale, które nie przedstawiają żadnej wartości praktycznej, ale uświetniają wnętrze i dodają klasycznego uroku. Sufit z drewnianymi belami kojarzą się z tradycyjną, wiejską chatą.

Trend na klasyczne drewniane domy przenosi się również na teren meblarstwa. The Raft (tratwa) to drewniany stolik składający się z kilku prostopadłościanów. Do kompletu dochodzą również drewniane siedziska z wyprofilowanymi oparciami. dobrze będą się komponować w pomieszczeniach z elementami o rdzawym kolorze, odmienią również standardowe białe kolory ścian.

Ciepło bijące od drewna wiśniowego rozpościera swój urok wśród osób przesiadujących wokół stolika. Autorem tego projektu jest Andre Joyau. Wykonanie drewnianych mebli takich jak przedstawionych na zdjęciach nie powinno zająć wiele czasu wprawnemu stolarzami, a jest to ciekawy sposób na zmianę charakteru pomieszczenia. Więcej inspiracji można czerpać ze strony www autora pomysłu.

Powiązane artykuły