Zmień drzwi i oszczędzaj! Zalety wymiany starych drzwi na nowe

wymiana drzwi

Spis treści

Twój dom nadal ma stare drzwi, które nie są zbyt ciepłe i szczelne? W takim przypadku warto zdecydować się na ich wymianę! Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą zamontowanie nowych drzwi wejściowych i jak wybrać odpowiednią stolarkę do istniejącego już domu.

Stare drzwi wejściowe – dlaczego warto je wymienić?

Drzwi zewnętrzne, wejściowe do domu spełniają kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewniają one ochronę przed włamaniami, ale również mają na celu zapewnienie właściwego poziomu termoizolacji budynku.

Właśnie dlatego w starszych domach, gdzie nadal używane są drzwi zamontowane przed laty, większym problemem jest niska temperatura oraz pojawianie się przeciągów.

Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe niesie za sobą szereg korzyści dla właściciela domu. Zaliczane są go nich głównie:

  • zredukowanie kosztów ogrzewania domu

  • większy komfort termiczny w budynku

  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa

  • brak przeciągów ze względu na nieszczelności drzwi

  • poprawa estetyki budynku, gdy starsze drzwi są już podniszczone

Jak wymienić stare drzwi wejściowe na nowe?

Wymiana drzwi wejściowych w istniejącym już domu nie jest skomplikowana, ale wymaga ona przeprowadzenia szeregu prac. Dotyczą one głównie zdjęcia dotychczasowej framugi drzwi i zamontowania nowej, a następnie osadzenia nowego skrzydła drzwiowego. Wymienia się najczęściej także próg.

Istnieje również wymiana samego skrzydła drzwiowego bez konieczności demontażu framugi lub z jej dodatkowym ociepleniem.

Najlepiej powierzyć prace ekipie mającej duże doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu można mieć pewność, że drzwi będą prawidłowo osadzone, a także będą zapewniały odpowiednie ciepło i bezpieczeństwo.

Ciepłe i trwałe drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ – z dostępnymi modelami drzwi zewnętrznych można zapoznać się na stronach producentów i sprzedawców już teraz!

Drzwi zewnętrzne do domu – jak wybrać te właściwe?

Salony oferujące stolarkę drzwiową mogą obecnie zaoferować swoim klientom różne rodzaje drzwi. Jakie z nich sprawdzą się w istniejącym już budynku?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad typem materiału. Drzwi mogą być wykonane z tworzywa, drewna, stali, aluminium. Rodzaj materiału wpływa też na ich wygląd oraz na wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Warto też sprawdzić poziom termoizolacji drzwi, który określany jest za pomocą współczynnika U. Im niższa jest jego wartość, tym drzwi są cieplejsze.

Aby uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo przed włamaniami, warto też pomyśleć o zamontowaniu drzwi antywłamaniowych w wyższej klasie. Stosuje się w nich specjalne rodzaje okuć oraz zamków, które minimalizują ryzyko włamania się do budynku.

Powiązane artykuły