Zielnik Cafe

Spis treści

Jeden z krytyków kulinarnych stwierdził kiedyś, że Magda Gessler uzależnia. Dla malarki i restauratorki, współtwórczyni i współwłaścicielki wielu renomowanych restauracji rytuał jedzenia to ogromna przyjemność i wspólna zabawa.

Warszawski Zielnik Cafe to autorska Magdy Gessler i Mariusza Diakowskiego. Lokal ten jest idealnym miejscem zarówno na spotkanie w gronie najbliższych, biznesowy lunch czy kameralną kolację.

zielnik cafe2 Zielnik Cafe

Tematem przewodnim podczas aranżacji wnętrza była skandynawska prostota. Restaurację wypełniają ręcznie malowane motywy ziół, drewniane meble z unikatowymi wzorami, puchate poduszki, na ścianach wiszą ryciny jakby wprost wyjęte ze staroświeckiego zielnika.

zielnik cafe6 Zielnik Cafe

Jak twierdzą stali bywalcy restauracji w powietrzu unosi się zapach świeżych ziół przemieszany z aromatem kawy i cynamonu. Z wypełnionych niepowtarzalnym klimatem i nastrojem okien czterech sal Zielnika Cafe rozpościera się widok na Park Dreszera.

Dla wszystkich miłośników natury obcowanie z przyrodą nie kończy się za oknami. W całej restauracji pełno jest kwiatów, zarówno w wazonach jak i donicach. Ściany, prócz rycin z ziołami zdobią delikatne kwiatowe motywy. Obok dekoracyjnych świeczek znaleźć można wiklinowe lampy, które zalewają wnętrze miękkim i nastrojowym światłem.

zielnik cafe4 Zielnik Cafe

Każde pomieszczenie jest klimatyzowane i posiada bezpośrednie łącze internetowe.

Niestety do listy atutów Zielnika nie można dopisać stworzonej sfery prywatności. Utrzymane w wyszukanym stylu wnętrze sal mieści w sobie zbyt dużą ilość stolików. Niewielka odległość między nimi nie sprzyja budowaniu atmosfery intymności.

zielnik cafe51 Zielnik Cafe

Mimo to warto tu zajrzeć po to, by skosztować dobrej polskiej kuchni. Smaki zapamiętane z dzieciństwa być może na nowo odżyją dzięki drożdżowym “racuchom wielkim jak poduchom” czy barszczu z kwaśną śmietaną i ziemniakami. Tym, którzy nie chcą kulinarnych powrotów do lat dzieciństwa proponujemy dyskretny urok burżuazji czyli wątróbki drobiowe w towarzystwie sałaty lodowej, cząstek jabłka, pomarańczy i żurawiny zasypane kiełkami słonecznika z musem malinowym.

W okresie od maja do końca września właściciele zapraszają do letniego ogrodu naprzeciw restauracji w zielonym Parku Dreszera. Najmłodsi bywalcy czas oczekiwania na potrawy skrócić sobie mogą na placu zabaw znajdującym się przy lokalu.

zielnik cafe ogrod 3 Zielnik Cafe

Zielnik Cafe został wyróżniony w rankingu Najlepszych Restauracji „Rzeczpospolitej” 2006, 2007, 2008 i 2009. Ponadto doceniony został przez Newsweek Polska w 2007 i 2008 jako najlepszy lokal na romantyczną kolację.

Zielnik Cafe to połączenie domowej atmosfery i ciekawej aranżacji wnętrza z wielojęzyczną obsługą i autorską kuchnią Magdy Gessler i Mariusza Diakowskiego.

Powiązane artykuły