Zegary Umbra Design

Spis treści

Są rzeczy, na które wpływu nie mamy. Zaliczyć do nich bez wątpienia należy czas. Nie oznacza to jednak, że trzeba zająć bierne stanowisko wobec niego. Upływający czas, który zamknięto w ściennych zegarach, może być atutem wnętrza, nadać mu stylowy i niepowtarzalny klimat.

Zegary od Umbra , odznaczające się nowoczesnym kształtem i wzorem, z pewnością wywiążą się z tego zadania. Firma stworzyła kolekcję, wśród której znalazły się takie modele jak: Meander Inox, Meander Antiqua, Zegar Rozi oraz modele z motywem kwiatowym. Przy produkcji użyto stali, którą, w zależności od modelu, lakierowano lub malowano.

Zegar Meander, zgodnie ze swoją nazwą, nawiązuje do ornamentów znanych już w starożytnej Gracji i Rzymie, gdzie ozdobny wzór ułożony był z jednej, ciągłej linii, załamującej się wielokrotnie pod kątem prostym.

Zwrotem ku antycznej tradycji jest także drugi model, Meander Antiqua, który dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: antycznego złota, srebra lub miedzi. W tych samych barwach dostępny jest Zegar Rozi, który to swoim kształtem przypomina starożytny zegar słoneczny, gdzie czas określany był na podstawie pozycji słońca, poprzez wskazanie kierunku, z którego pada światło. Wszystkie modele, w których wykorzystano antyczne zdobienia mają takie same rozmiary (Ø36cm).

 zegar rozi1 Zegary Umbra Design

Dla wszystkich, którzy mają aspiracje do łączenia klasycznego stylu z nowoczesnym kształtem, firma Umbra przygotowała modele, które są odejściem od starożytnych ornamentów. W modelach tych, dominującą rolę odgrywają motywy kwiatowe.

Zegar Kwiaty to produkt adresowany do miłośników kolorów. Wyboru barw będzie trzeba dokonać spośród: pomarańczowego, wiśniowego, czerwonego, czarnego, białego i fioletowego.

zegar kwiaty fiolet Zegary Umbra Design

Taka paletą barw nie może pochwalić się prostokątny model z motywem kwiatowy. Jego atutem jest natomiast zminimalizowany forma, przez co zegar staje się stylowym elementem wyposażenia wnętrza.

W podobnym stylu wykonany został Zegar 3-time, który zgodnie z nazwą, wskazuje trzy czasy: New York, Warszawa i Tokyo. Wymiary tego modelu to 105,7 x 60,5cm. Zegar 3-time, podobnie jak model prostokątny, bez wątpienie uznany został przez producentów za unikatowy produkt, co tłumaczy ilość sztuk z tej serii, a mianowicie jedną sztukę.

zegar 3 time Zegary Umbra Design

Dodatkowe informacji na temat kolekcji znaleźć można na stronie internetowej firmy Umbra Design.

Powiązane artykuły