Zegarki Vacheron Constantin

Spis treści

Dla uczczenia 55 rocznicy narodzin ultracienkiego czasomierza Calibre 1003 i 1120, Vacheron Constantin daje nam możliwość ponownego spotkania się z ich dziedzictwem.

Przez wielu ekspertów uważane są za najpiękniejsze i eleganckie na świecie. Są niezwykle skomplikowane do wykonania, co wymaga ogromnej precyzji od wytwórcy. Vacheron Constantin postanowił przedstawić odnowioną wersję tego zegarka.

W ponownej odsłonie Calibre 1003 ma formę okrągłą wykonaną z różowego złota, a średnica tarczy to 36 mm, która jest inspirowana historycznymi modelami wprowadzonymi w 1955 roku. Ramka oraz koronka zostały wykonane z 18-karatowego złota. Zdobienia są wykonane bardzo starannie. są wodoodporne do 30 metrów, tylni dekiel wykonany jest z przezroczystego szafiru.

Oprócz zegarka z okrągłą tarczą, w jubileuszowej serii znajdzie się także nowa odsłona modelu Calibre 1120 z 1968 roku. Zegarek ma tym razem prostokątną kopertę i jest nakręcany ręcznie. Ten czasomierz jest cieńszy od swojego poprzednika prawie o milimetr, co czyni go najcieńszym zegarkiem w swojej kategorii.

Mimo wyglądu niezwykle prostego i skromnego, Vacheron Constantin posiadają wyszukaną i solidnie wykonaną konstrukcję, która zapewni długie użytkowanie.

Powiązane artykuły