Zegarek Gandhiego pod młotek

Spis treści

gandhih 185x250 Zegarek Gandhiego pod młotekMahatma Gandhi to ikona wolności. Był jednym z twórców współczesnej państwowości Indii, propagował środki pokojowe w celu ustalenia władzy politycznej.

Podczas aukcji zegarków zaplanowanej na 4-5 marca organizator – Anitqorum – ma zaprezentować i oddać na licytację zegarek używany przez Mahatma Gandhi właśnie. Jest to model kieszonkowy (dość rzadko spotykany współcześnie) z alarmem, produkowany w latach 1910-1915.

Z powodu wieku jego kondycja nie jest w najlepszym stanie. Tarcza zegarka oraz inne elementy będą potrzebować renowacji. Jednak to już będzie leżeć w gestii przyszłego nabywcy, ponieważ antyk zostanie sprzedany w nienaruszonej formie.

Z zegarkiem łączy się ciekawa historia. Zanim Gandhi zmarł, zegarek przekazał swojej siostrzenicy Abha Gandhi. Następnie zegarek powędrował do rąk prywatnych kolekcjonerów, aż trafił do Anitqorum. Na aukcji będzie można znaleźć również inne prywatne przedmioty należące niegdyś do mistrza pokoju: okulary, sandały, miski, talerze. Eksperci szacują, że za kieszonkowy zegarek tego pokroju, nabywca będzie musiał zapłacić pomiędzy 200,000$ a 300,000$. Posiadać taki antyk w swojej kolekcji to istny skarb.

Więcej na stronie aukcjonera: http://www.antiquorum.com/

Powiązane artykuły