Zegarek dla Bonda

Spis treści

Szwajcarska marka zegarków IWC zaprezentowała właśnie swój najnowszy model: Da Vinci Perpetual Calendar. Jest to uosobienie szyku i elegancji, które na długo przykuwa uwagę. Jego charakterystycznymi elementami są umieszczone na wyświetlaczu cyfry bardzo dużego rozmiaru, które oznaczają dzień i miesiąc.

Łatwo zauważyć, że takie rozwiązanie jest przede wszystkim skierowane na rynek europejski. Na rynku amerykańskim, gdzie datę odczytuje się na odwrót (amerykański system zapisywania dat to: miesiąc/dzień), taki system mógłby przysporzyć problemów. Ponadto, zegarek nie podaje nazwy dnia, co dla niektórych może stanowić kolejny kłopot. Oprócz małego kalendarza, na tarczy umieszczono trzy wskaźniki: minutowy (większy), godzinowy (mniejszy) oraz nietypowy licznik roku przestępnego. Wyjątkowo oryginalnym elementem na odwrocie zegarka jest podobizna Kurta Klausa – człowieka, który był pomysłodawcą wiecznego kalendarza.

Wyprodukowano jedynie 500 sztuk tego modelu. Warto zaznaczyć, że jednym z materiałów wykorzystywanych do budowy tych zegarków jest różowe złoto lub platyna, co bez wątpienia jest usprawiedliwieniem niebagatelnej ceny: $ 40 000. Da Vinci Perpetual Calendar to jeden z niewielu zegarków, który mimo bardzo skomplikowanej budowy nie traci estetycznego wyglądu.

Informacje o producencie na: https://www.iwc.com/

Powiązane artykuły