Zapalniczka jak kamienica

Zapalniczka jak kamienica

Spis treści

Wielbicieli niecodziennych, luksusowych gadżetów z pewnością zainteresuje wyglądająca jak klasycystyczna francuska kamienica. Inspiracją dla limitowanej kolekcji firmy S.T. Dupont stał się słynny paryski Plac Vendome.

Plac Vendome to jedno z najbardziej znanych miejsc w Paryżu. Wyróżnia się swoją symetrycznością i jednolitością stylistyczną, niespotykaną w innych miejscach. Obecnie mieszczą się tu hotele, sklepy jubilerskie, banki, kawiarnie, a swoje butiki mają największe domy mody, takie jak Dior czy Cartier. Centralnym punktem placu jest Kolumna Zwycięstwa wzniesiona przez Napoleona.

Słynny paryski plac stał się natchnieniem dla francuskiej firmy, której początki sięgają XIX wieku. W limitowanej kolekcji Ligne 2 poza zapalniczką imitującą kamienicę, znalazło się też pióro w kształcie Kolumny Zwycięstwa. Wyjątkowe przedmiot wykonano z różowego złota i wysadzono diamentami – na zapalniczce jest ich 192, a na piórze 160. S.T. Dupont wyprodukowało tylko 35 sztuk tych oryginalnych zapalniczek i piór. Koszt takiej zapalniczki to 47 tys. $.

Zapalniczka jak kamienicaEkstrawaganckie zapalniczki i z pewnością znajdą swoich fanów. A jak Wam podobają się te drogocenne gadżety?

Powiązane artykuły