Zamek w Rydzynie

Spis treści

Jeśli uważacie, że w Polsce nie można wypocząć w prawdziwie luksusowym stylu, to mamy dla was coś, co zmieni waszą opinię. Oto zamek w Rydzynie, który oddaje do dyspozycji pensjonariuszy swe pokoje.

Zamek został zbudowany pod koniec XVII wieku na murach gotyckiego, XV-wiecznego zamku. Jest on dziełem włoskich architektów – Szymona Bellottiego i Pompeo Ferrariego. Był on niegdyś siedzibą króla Stanisława Leszczyńskiego i książąt Sułkowskich. Przy rekonstruowaniu wnętrz bazowano na przekazach historycznych. W zamkowych kolekcjach znajdują się m. in. komplety mebli, zabytkowe ryciny, zbiory przyrodnicze czy pamiątki po Sułkowskich. Obecnie rezydencja wraz z przylegającym 12-hektarowym parkiem przekazana jest do dyspozycji pensjonariuszy.

posiada 100 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych. Znajduje się tu 1 pokój królewski oraz 6 książęcych. Pokoje umieszczone od strony wewnętrznego dziedzińca posiadają dostęp do bezprzewodowego internetu. Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę oraz wyposażone są w: TV, radioodbiornik i telefon. Goście hotelu mogą bezpłatnie korzystać z mini siłowni, pokoju bilardowego, czytelni czy ogródka piknikowego. Właściciele hotelu oferują do dyspozycji 8 sal konferencyjno – bankietowych, rozległą przestrzeń wystawniczą oraz tereny rekreacyjne.

Zamek w Rydzynie jest miejscem dogodnie położonym pod względem turystycznym. Można stąd wyruszać na ciekawe wycieczki, ponieważ w promieniu 50 km znajduje się wiele atrakcji turystycznych: zabytkowa Rydzyna z monumentalnymi budowlami, oratorium księży Filipinów na Św. Górze, czy Gostyń, gdzie można podziwiać zabytkowe auta Jana Pedy. W stosunkowo niewielkiej odległości od zamku znajdują się stadniny koni i parki krajobrazowe, gdzie można aktywnie wypoczywać. oferuje pomoc w organizowaniu tras wycieczek oraz w ich realizacji.

Hotelowa restauracja oferuje zarówno dania regionalnej kuchni wielkopolskiej, jaki i kuchni staropolskiej i światowej. W skład pomieszczeń gastronomicznych wchodzą dwie duże sale w układzie amfiladowym, sala w zabytkowym Pokoju Szarym, dwa pomieszczenia w basztach narożnych i drink bar.

Zamek w Rydzynie oferuje także wynajem swych sal na konferencje czy wesela. Te ostatnie odbywają się w sali balowej, w której znajduje się fresk przedstawiający zaślubiny księcia Aleksandra Józefa z hrabianką Anną.

Ceny wynajmu pokoi wahają się między 195 złotych za pokój jednoosobowy do 490 złotych za pokój królewski. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem tej strony.

Powiązane artykuły